reklama

Sparta přišla o dalšího útočníka, Kozák si v utkání s Dynamem zlomil kotník

Fotbalová Sparta bude mít v nejbližších týdnech problém s obsazením útočné řady. Lukáš Juliš musí na operaci třísel, Libor Kozák si zase zlomil kotník.

Lukáš Juliš, který byl s jedenácti brankami až do tohoto kola nejlepším střelcem ligové soutěže, musí na operaci se zraněným tříslem a Spartě bude podle trenéra Pavla Vrby chybět minimálně tři až čtyři týdny. Do zápasu přitom naskočil naposledy na konci února. 

Nejhorší zápas pod Vrbovým vedením. Spartu v Budějovicích třikrát zachránila tyč Nejhorší zápas pod Vrbovým vedením. Spartu v Budějovicích třikrát zachránila tyč Čtěte zde

V nedělním utkání v Českých Budějovicích Letenští navíc přišli o nejlepšího střelce minulé sezony Fortuna:Ligy Libora Kozáka, který si v prvním poločase  špatným došlápnutím přivodil zlomeninu kotníku. Doba jeho léčení zatím není známa. 

Sparta tak má v tuto chvíli z prověřených hráčů k dispozici v podstatě jen Adama Hložka, který se minulý týden vrátil do kádru po dlouhém léčení únavové zlomeniny zánártní kůstky. 

A protože na marodce je i bulharský ofenzivní hráč Martin Minčev, který letos zasáhl do sedmi ligových zápasů, bude trenér Vrba patrně muset v duelech po reprezentační pauze sáhnout i do rezervního týmu. 

V něm v současnosti působí Vojtěch Patrák, Daniel Turyna, Ondřej Novotný, Matyáš Kozák a Youssuf Dao. 

Nejbližší ligový zápas po reprezentační přestávce sehraje Sparta 3. dubna v Teplicích. 

reklama