reklama

Sparta přišla o Zahustela. Rychlonohý bek si poranil stehno a několik měsíců si nezahraje

HL, Plzeň-Sparta: Ondřej Zahustel HL, Plzeň-Sparta: Ondřej Zahustel autor: Milan Kammermayer
Sparťané utrpěli velkou ztrátu v předsezónní přípravě. Zranil se totiž obránce Ondřej Zahustel, který bude laborovat několik měsíců.

Praha - Fotbalisté Sparty odcestovali na soustředění v Rakousku bez Ondřeje Zahustela. Sedmadvacetiletý obránce si poranil stehenní sval a v pondělí se podrobí operaci. Podle klubového webu by měl být mimo hru několik měsíců.

Zahustel v minulé sezoně patřil do základní sestavy, na pravém kraji obrany odehrál 28 zápasů a dal tři branky. Vzhledem k nevýrazným výkonům se vedení klubu snažilo na jeho pozici přivést libereckého kapitána Vladimíra Coufala, jenž však nakonec zamířil do Slavie. Místo něj Sparta získala Tomáše Wiesnera z Liberce.

Zranění na soustředění v Bad Leonfeldenu nepustilo ani Filipa Havelku s Václavem Drchalem. Naopak Václav Kadlec už se připojil k týmu, se kterým do Rakouska odcestovali mimo jiné i Lukáš Vácha, Georges Mandjeck nebo Juraj Chvátal.

Sparta v Rakousku stráví deset dní a odehraje tam tři přípravné zápasy. V úterý ji čeká Celtic Glasgow, o dalších dvou soupeřích se jedná.

reklama