reklama

Spartu čekají v Rusku desetistupňové mrazy. Největším soupeřem o titul zůstává Plzeň, říká Požár

Tomáš Požár Tomáš Požár autor: Milan Kammermayer
Zatímco všechny ostatní české fotbalové kluby začínají jarní sezonu až o víkendu, Spartu čeká premiérové soutěžní utkání roku 2017 už ve čtvrtek proti Rostovu. Ve vyřazovací části Evropské ligy narazí Pražané v prvním kole znovu na ruský celek. "V Evropské lize chceme znovu uspět," plánuje trenér Sparty Tomáš Požár. "Na Plzeň ztrácíme nejvíce bodů, takže je to náš největší soupeř v boji o titul," dodal Požár na tiskové konferenci klubu před začátkem jarní sezony.

Praha - Fanoušci fotbalové Sparty už netrpělivě očekávají první soutěžní utkání svého klubu. Pražané si znovu po roce zahrají jako jediní z českých klubů zahrají i v jarní části evropských pohárů.

Sparta hlásí nového sponzora. Na dresu vicemistra přibude Sazka Bet Sparta hlásí nového sponzora. Na dresu vicemistra přibude Sazka Bet Čtěte zde

Sparta po roce znovu v úvodním kole vyřazovací části Evropské ligy narazí na ruský celek. "My chceme v Rostově uspět. Duel se hraje na dva zápasy, takže samozřejmě k tomu přizpůsobíme taktiku. Věřím, že jsme schopni uspět. Víme, že proti sobě máme kvalitní organizovaný tým, ale věříme, že můžeme uspět," neskrývá ambice trenér Sparty Tomáš Požár.

V Rusku budou desetistupňové mrazy

Spartu v Rostově nečeká nic snadného. Momentálně sedmý tým ruské ligy se rozhodl, že uzavře nejen veškeré tréninky ale i přípravné zápasy. Navíc ve městě poblíž Azovského moře hlásí na čtvrteční večer až mínus deset stupňů. "Ten zápas odehrát musíme v těchto klimatických podmínkách. Budeme mít jednu tréninkovou jednotku k dispozici a věřím, že se adaptujeme a zápas zvládneme," nevidí Požár v mrazivém počasí velký problém.

"Soupeř má velmi dobře organizovanou obranu, ve svém středu má zajímavé hráče. Určitě má Rostov sílu. Otázkou je, zda najdeme zbraně, jak reagovat na jejich hru, ale věřím že ano," popsal soupeře Požár i přes stížený skauting týmu. "Máme určité zdroje a kontakty, které nechci jmenovat. Měli jsme v Rusku i svého člověka. Informací máme dostatek," ujistil Požár.

Požár po Žilině: S Rosickým na Rostov ještě nepočítáme, snad už se kotel na Konáteho vypískal Požár po Žilině: S Rosickým na Rostov ještě nepočítáme, snad už se kotel na Konáteho vypískal Čtěte zde

Naopak se Požár alespoň trochu snažil zastřít stav ohledně Tomáše Rosického, který v přípravě nenastoupil. "Ještě vám neumím odpovědět, zda bereme sebou do Ruska Tomáše Rosického. Rozhodneme se během příštích dvou dní," uvedl Požár.

Poučí se Sparta z minulých chyb

Oproti dalším elitním českým týmům budou Sparťané hrát na dvou frontách a právě v loňské sezoně velkou zátěž odnesla téměř polovina kádru zraněním. "Samozřejmě rozsáhlá marodka byla jedním z největších témat. Vyhodnocovali jsme to. Měli jsme mnoho zápasů a hráči v týmu nemohli rotovat. My se budeme snažit nedělat stejné chyby jako v loňském roce," snaží se ve Spartě podle Požára předejít četným zraněním.

Pokud bude chtít Sparta uspět i v domácí soutěži bude se muset vyvarovat ztrát, neboť na největšího rivala Slavii ztrácejí Letenští před začátkem jara tři body a na úřadujícího mistra z Plzně dokonce čtyři body. Viktoriáni mají navíc zápas k dobru. "Na jaře bych chtěl vidět tým, který bude vítězit v každém zápase a uvidíme na co to bude stačit," plánuje Požár. "Jsme v polovině soutěže. Větší bodový náskok má Plzeň, takže je to pro nás momentálně větší soupeř s výhledem k boji o první místo," dodal na závěr Požár.

Od Opelu přes období ticha až k Sazka Betu. Sparta generální sponzory nestřídá Od Opelu přes období ticha až k Sazka Betu. Sparta generální sponzory nestřídá Prohlédněte zde
reklama