reklama

Sparta se ohradila proti komisi, zákrok Dočkala i Matějovského byl podle ní podobný

Bořek Dočkal Bořek Dočkal autor: Milan Kammermayer
Fotbalová Sparta nesouhlasí s verdiktem komise rozhodčích, podle které měl její kapitán Bořek Dočkal v nedělním duelu s Mladou Boleslaví vidět červenou kartu. Podle názoru klubu šlo o zákrok srovnatelný s tím, který předvedl hostující Marek Matějovský, a tak podle ní k ovlivnění zápasu nedošlo.

Komise rozhodčích, kterou vede Radek Příhoda, na svém pondělním zasedání uvedla, že Dočkal měl za své šlápnutí na nohu Michala Hlavatého vidět červenou kartu a nikoliv jen žlutou, kterou domácímu záložníkovi udělil sudí Pavel Julínek. 

Naopak zákrok mladoboleslavského lídra Marka Matějovského, který v prvním poločase prošlápl nohu Ondřeji Čelůstkovi, byl podle komise rozhodčích oceněn žlutou kartou správně. 

Podle Sparty ale byly oba zákroky srovnatelné, a tedy rozhodčí Julínek rozhodl správně, když oba zákroky posoudil stejně, tedy žlutým napomenutím. 

"Klub nesouhlasí s hodnocením utkání ACS-FKMB od KR FAČR. Zákrok Bořka Dočkala byl dle pravidel srovnatelný s faulem Marka Matějovského (surová hra). V kontextu posuzování sporných situací v celém utkání nedošlo k tendenčnímu rozhodnutí či ovlivnění utkání," uvedla Sparta na sociálních sítích. 

Není ale příliš pravděpodobné, že by se na verdiktu komise rozhodčích cokoliv změnilo. Sudí Julínek byl kvůli tomuto zápasu přeřazen do druhé ligy a zároveň si nezapíská čtyři zápasy. 

reklama