Sparta ve šlágru kola jen remizovala s Jabloncem a na Plzeň ztrácí čtyři body

19. 9. 2021 18:03
Fotbalisté Sparty remizovali v 8. kole první ligy doma s Jabloncem 1:1. V souboji dvou účastníků skupin evropských pohárů otevřel skóre ve čtvrté minutě domácí útočník Václav Drchal, krátce po změně stran vyrovnal Tomáš Čvančara.
Sparta a Jablonec si body rozdělily
Sparta a Jablonec si body rozdělily | Foto: ČTK

Pražané nevyhráli druhé kolo po sobě a pod trenérem Pavlem Vrbou v nejvyšší soutěži ve 13. duelu na svém stadionu poprvé ztratili body. Severočeši venku v ligové sezoně nezvítězili ani napočtvrté.

Letenští ve čtvrtek v úvodním zápase hlavní fáze Evropské ligy uhráli na hřišti obhájce dánského titulu Bröndby Kodaň bezbrankovou remízu. Naopak Jablonec doma vstoupil do Evropské konferenční ligy vítězstvím 1:0 nad rumunskou Kluží.

Sparta šla proti Jablonci do vedení po necelých čtyřech minutách. Haraslín si obehrál Zeleného i Kroba a míč se odrazil k Drchalovi, který lobem překonal vyběhnutého gólmana Hanuše. Dvaadvacetiletý Drchal se trefil ve druhém kole za sebou. Domácí pokračovali v aktivním výkonu, Haraslínovu střelu z vápna zblokovala jablonecká obrana na roh.

Severočeši poprvé výrazněji zahrozili až po půlhodině hry, jenže Čvančara v nelehké pozici hlavičkoval nad. V závěru úvodního dějství Hložek z hranice vápna zamířil těsně vedle.

Úvod druhého poločasu naopak vyšel hostům, kteří v 48. minutě srovnali. Krob našel před brankou Čvančaru, jenž uspěl v souboji s Hanckem a hlavou se nemýlil. Jablonečtí ve čtvrtém venkovním utkání ligového ročníku vstřelili první gól.

Hosté ožili, Pleštilovu střelu po rychlém brejku však Sáček, který dnes oslavil 25. narozeniny, srazil na rohový kop.

Letenští zhruba od 60. minuty převzali iniciativu. Karlssonův obstřel skončil vedle, vzápětí Hanuš vyrazil Hložkovo zakončení. Švédský záložník Karlsson zase po sérii kliček trefil slabší pravou nohou boční síť. Jablonecký brankář vytěsnil mimo tři tyče i Karabcův pokus zpoza šestnáctky, následně Haraslín vypálil pouze do jeho náruče. V nastavení nezamířil přesně ani Hložek.

Pražané v nejvyšší soutěži nezdolali Jablonec podruhé za sebou. Na Letné s ním ale od března 2007 neprohráli v 17. ligovém duelu v řadě. Tým trenéra Petra Rady nevyhrál šesté z posledních sedmi kol.

Zápas dvou týmů ze dna tabulky první fotbalové ligy mezi Karvinou a Teplicemi skončil v 8. kole remízou 1:1. Domácím zařídil v 54. minutě vedení Lukáš Čmelík, ale už za minutu srovnal Daniel Trubač.

Pro Slezany to byla už čtvrtá dělba bodů v této sezoně a jako jediná zůstává bez vítězství. Na předposledním místě má čtyři body, stejně jako její dnešní soupeř, který je vinou horšího skóre poslední.

8. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - FK Jablonec 1:1 (1:0)

Branky: 4. Drchal - 48. Čvančara. Rozhodčí: Orel - Caletka, Antoníček - Štěrba (video). ŽK: Pavelka, Vindheim, Karlsson, Karabec - Zelený, Čvančara, Kratochvíl, Krob, Kubista, Houska, Považanec, Malínský. Diváci: 8115.

Sparta: Nita - Vindheim, Čelůstka, Hancko, Wiesner - Pešek (56. Karlsson), Pavelka, Hložek, Sáček (89. Souček), Haraslín - Drchal (61. Karabec). Trenér: Vrba.

Jablonec: Hanuš - Holík, Kubista, Zelený, Krob - Považanec (80. Martinec) - Pleštil (55. Malínský), Houska, Kratochvíl, Pilař (80. Vaníček) - Čvančara (60. Nešpor). Trenér: Rada.

MFK Karviná - FK Teplice 1:1 (0:0)

Branky: 54. Čmelík - 55. Trubač. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Podaný - Ondráš (video). ŽK: Čmelík, Bartošák, Křapka, Šehič - Mazuch, Černý, Fortelný, Vondrášek, Moulis, Čtvrtečka. Diváci: 2138.

Karviná: Bolek - Křapka, Santos, Buchta, Šehič - Stropek, Túlio (90. Zych) - Čmelík (85. Nešický), Qose (46. Bartl), Bartošák - Papadopulos. Trenér: Baránek.

Teplice: Čtvrtečka - Laňka, Mazuch, Chlumecký, Vondrášek - Jukl, Knapík - Černý (83. Kodad) Trubač (90. Krunert) - Fortelný (83. Moulis) - Ledecký (72. Succar). Trenér: R. Kučera.