reklama
17:30 • Fortuna:Liga • Nadstavba - 1. kolo
4:1
2:1
Synot liga - AC Sparta Praha - logo
Sparta Praha
Synot liga - FC Slovan Liberec - logo
Slovan Liberec
  • 9. Hancko
  • 43. Sáček
  • 74. Krejčí
  • 93. Tetteh
  • 29. Frýdek (vlastní)

Dobrý dne, vítejte v online přenosu ze zápasu úvodního kola nadstavby fotbalové Fortuna:Ligy mezi Spartou a Slovanem Liberec. Výkop je v plánu v sobotu 20. června od 17:30. 

Do výkopu úvodního duelu skupiny o titul zbývá přibližně hodina a oba týmy už zveřejnily své základní jedenáctky. Pojďme se na ně podívat. 

Takto naskočí do utkání Sparta:

Oproti středečnímu utkání s Plzní (2:1 pro Spartu) udělal trenér Kotal dvě změny, na levém kraji obrany naskakuje místo Frýdka Hanousek, a v záložní řadě nahrazuje Hložka Moberg Karlsson

A takto zahájí dnešní duel Slovan: 

Také Liberec hrál ve středu pohárový duel (v Olomouci zvítězil 2:1) a pro dnešní utkání učinil rovněž dvě změny v sestavě. Do brány se místo Knoblocha postaví Nguyen a Zemana v záloze nahradí Malinský. Ano právě ten hráč, který v únorovém duelu dvěma trefami na Letné Spartu porazil. 

Únorová porážka Sparty s Libercem 0:2 byla mimochodem posledním duelem Václava Jílka na Letné. Dnes už vede Letenské Václav Kotal a nutno říci velice úspěšně. Od přestávky způsobené koronavirem prohrála Sparta jediný duel a na konci základní části se mohla radovat z celkové třetí příčky. 

Naopak Liberec, který vede Pavel Hoftych, měl poněkud divočejší jaro. Hned po koronapauze překvapivě podlehl Teplicím a před deseti dny nestačil ani na poslední Příbram. Na druhou stranu ale dokázal porazit silný Jablonec, vyhrál nad Slováckem a přes Olomouc postoupit do finále poháru. 

Ve finále MOL Cupu se Liberec utká 1. července právě se Spartou, a to na vlastním hřišti, neboť ke dni ukončení základní části byl na horší pozici v ligové tabulce. Ligový domácí duel se Spartou přitom v srpnu vyhrál 3:1. 

Vraťme se ale k dnešnímu duelu na Letné. Ten by měl rozhodovat jako hlavní rozhodčí Petr Ardeleánu, jemuž budou asistovat lajnoví Moláček s Caletkou. 

Skupina o titul bude dnes pokračovat ještě duelem mezi Baníkem a Slavií, zítra se utká Plzeň s Jabloncem.

Už teď probíhají první duely skupiny o záchranu. Po hodině hry vede Příbram nad Sigmou 2:0, Zlín nad Opavou 2:1 a Teplice nad Karvinou 2:1. 

Kompletní program nadstavby včetně tabulek si můžete prohlédnout v přehledné grafice zde: 

Připomínáme, že duel se hraje za stále platných koronavirových omezení, takže na stadion zavítá maximálně kolem 2500 fanoušků. Doufejme, že tentokrát se mezi ně nedostali žádní rasisté, kteří by nadávali soupeřovým hráčům tmavé pleti, jako se to stalo ve středečním duelu proti Plzni. 

Když byla řeč o fanoušcích, už od příštího týdne bude moci ligová utkání za přísně stanovených podmínek navštěvovat až 5000 diváků. Což už bude, doufejme, docela znát. 

Na Letné už probíhá rozcvička. Sice víceméně ustal déšť, ale i tak bude dnešní utkání jistě počasím výrazně ovlivněno, neboť v Praze a vlastně celých Čechách prší celý den. 

V duelech o záchranu to deset minut před koncem vypadá docela rozhodnutě. Příbram vede nad Sigmou 2:0, Zlín nad Opavou a Teplice nad Karvinou 3:1. 

Sparta dnes nechává své dvě nejmladší hvězdy odpočívat, ale přesto právě v nich leží budoucnost domácího týmu. Takto o nich pro Aktuálně.cz pohovořil bývalý kouč Letenských David Holoubek:

První tři dnešní duely nadstavby právě skončily. Ve skupině o nadstavbu porazila Příbram 2:0 Sigmu, Zlín porazil Opavu 3:1 a Teplice Karvinou dokonce 4:1. 

Do výkopu na Letné zbývá už jen pár minut. 

yac
yac
20. 6. 2020
reklama