Sparta vydřela výhru nad Duklou, Šural zaskočil gólmana Radu ranou z dálky

Aktualizováno 4. 3. 2017 20:48
Sparta si po porážce v Jablonci připsala v dalším ligovém kole vítězství 1:0. Zápas s Duklou rozhodl povedenou střelou na zadní tyč Josef Šural.
Josef Šural slaví rozhodující branku zápasu
Josef Šural slaví rozhodující branku zápasu | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Sparty porazili v 19. kole první ligy 1:0 Duklu a po dvou soutěžních zápasech opět dokázali zvítězit. O utrápené výhře domácích v malém pražském derby rozhodl už v páté minutě Josef Šural, který jako první dokázal na jaře překonat obranu soupeře z Julisky.

Třetí Sparta v tabulce snížila ztrátu na druhou Plzeň na dva body, obhájce titulu má však k dobru nedělní šlágr s první Slavií a také odložený duel s Bohemians 1905. Za vedoucím rivalem z Edenu zaostává letenský celek o tři body. "Nemáme klid na míči, v kombinaci se trápíme, ale na druhou stranu jsme to po zápase v Jablonci potřebovali zvládnout výsledkově a to se nám povedlo," řekl trenér Sparty Tomáš Požár.

Sparta musela udělat několik změn v sestavě, protože chyběl zraněný Costa a na lavičce náhradníků se neobjevili ani Michal Kadlec s Váchou. Na levém kraji obrany tak dostal šanci Hybš a na pozici stopera Mazuch. V základní jedenáctce se rovněž objevil Václav Kadlec.

"Máme problém poskládat sestavu tak, jak bychom chtěli," přidal Požár. "Musíme tým konsolidovat, potřebujeme zdravé hráče, abychom mohli k zápasu nastoupit v optimální sestavě a nejen co se týče jmen, ale i co do typologie. To se nám v této sezoně nedaří," dodal.

V prvním poločase nabídl zápas na Letné jedinou akci a hned z toho byl gól. Šural v páté minutě dalekonosnou střelou ke vzdálenější tyči překonal brankáře Radu. Sparta jako by se spokojila s vedením, přestala hrát a do kabin ji vyprovázel pískot nespokojených fanoušků.

Také po přestávce se mohlo měnit skóre po pěti minutách hry, ale bývalý hráč Dukly Néstor z voleje mířil těsně nad. V ještě větší příležitosti se pak objevil Čermák, kterého však Rada vychytal, a Kadlec z dorážky trestuhodně přestřelil. Na druhé straně mohl zaváhání obrany potrestat Tetour, ale jeho rána jen těsně minula pravou tyč.

Sparta pak vypadla z tempa a Dukla nebyla daleko od vyrovnání. V 68. minutě vytáhl Koubek nebezpečnou střelu Miloševiče a po následném rohu střílel Štetina, ale trefil pouze Šurala stojícího na čáře. Podobně dopadl o chvíli později i Brandner, který pro změnu mířil jen do Holka. Sparta však nejtěsnější náskok udržela a doma s Duklou udržela ligovou neporazitelnost.

"První poločas jsme promarnili, ale druhý už vypadal úplně jinak," uvedl trenér Dukly Jaroslav Hynek. "Mohli jsme skóre klidně otočit a kdyby to bylo spravedlivé, tak bychom bod uhráli. Na Spartě bylo vidět, že není v pohodě, protože jak dala gól, stáhla se a dala nám šanci prostor se zápasem něco udělat," přidal.

19. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Dukla Praha 1:0 (1:0)

Branka: 5. Šural. Rozhodčí: Hrubeš - Vysloužil, Arnošt. ŽK: Sáček, Lafata - Tetour. Diváci: 8936.

Sestavy:

Sparta: Koubek - Karavajev, Holek, Mazuch, Hybš - V. Kadlec (85. Holzer), Čermák, Sáček, Šural - Néstor (61. Mareček), Lafata (75. Konaté). Trenér: Požár.

Dukla: Rada - Kušnír (72. Brandner), Štetina, Šimůnek, Podaný - Bezpalec (82. Edmond), Hanousek, Tetour (79. Bilovský) - Miloševič, Holenda, Olayinka. Trenér: Hynek.