reklama

Sparta vykázala za minulou sezonu ztrátu bezmála 130 milionů

Na fotbalovém poli se Spartě zejména v Evropě dařilo, v ekonomické oblasti ale zaznamenala ztrátu Na fotbalovém poli se Spartě zejména v Evropě dařilo, v ekonomické oblasti ale zaznamenala ztrátu autor: Reuters
Fotbalová Sparta zveřejnila výsledky svého hospodaření za sezonu 2015-16. V tomto období vykázala ztrátu 129,7 milionu korun. Výrazně pasivní bilanci ovlivnil zejména fakt, že Sparta neprodala do zahraničí žádnou ze svých hvězd. V pohárech si Sparta vydělala 219 milionů, obchodní činností dalších 290 milionů. Náklady na hráče a realizační týmy celého klubu se vyšplhaly do výše 218 milionů korun, provozní náklady přesáhly 192 milionů korun. "Ztráta, kterou Sparta v uplynulém hospodářském roce zaznamenala, neměla a nemá žádný negativní dopad na provoz a další aktivity klubu," píše se v tiskové zprávě.

Praha - Ve ztrátě bezmála 130 milionů korun skončilo hospodaření fotbalové Sparty v minulé sezoně. Loňský ligový vicemistr to uvedl v prohlášení, zveřejněném v úterý na oficiálním webu klubu.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

V pohárech si Sparta vydělala 219 milionů korun, dalších 290 milionů získala z reklamy, vstupného a dalších obchodních příjmů, které dle zprávy výrazně vzrostly. Mezi hlavní sponzory klubu se řadí společnosti Synot Tip, Generali, Nike či J&T Banka.

Naopak žádné výraznější prostředky nepřipluly z prodeje hráčů, neboť transfer Pavla Kadeřábka se započetl už do předchozího ročníku a letní přestupy například Patrika Schicka, Jakuba Brabce či Ladislava Krejčího se dostanou až do bilance nyní probíhající sezony. 

"Ztráta, kterou Sparta v uplynulém hospodářském roce zaznamenala, neměla a nemá žádný negativní dopad na provoz a další aktivity klubu," ujišťuje ale v tiskové zprávě klub.

Na kasách nechali fanoušci 73,5 milionu

Na vstupném Sparta vydělala 73,5 milionu korun. Ty na kasách nechalo 146 tisíc fanoušků během zápasů první ligy a dalších 115 tisíc fanoušků během utkání evropských pohárů, což je rekord klubu.

Daří se mladíkům v Itálii, Kadeřábek i Darida bojují v Německu o Ligu mistrů a Pekhart se rozstřílel Daří se mladíkům v Itálii, Kadeřábek i Darida bojují v Německu o Ligu mistrů a Pekhart se rozstřílel Prohlédněte zde

Mezi nejpodstatnější výdaje se řadí náklady na hráče a realizační týmy, které se vyšplhaly do výše 2018 milionů korun. Provozní náklady klubu pak činily 192 milionů a náklady na provoz stadionu 54 milionů.

Celkově je Sparta od převzetí Danielem Křetínským ve více než miliardové ztrátě, do plusu se přitom dostala od roku 2004 pouze jedinkrát.

reklama