reklama

Sparta za Stanciua nabízí "raketu", Anderlecht chce o čtyřicet milionů víc. Na Letnou ale míří Kanga

Nicolae Stanciu Nicolae Stanciu autor: ČTK
Na Spartě pokračují v hledání náhrady za Tomáše Rosického. Přestup Nicolae Stanciua zatím vázne na penězích, přijít by ale měl Guélor Kanga.

Praha - Rodí se mimozemský transfer? Nebo přestup padne? Sparta zvýšila sázky; za rumunského záložníka Nicolae Stanciua nabízí pět milionů eur, téměř 130 milionů korun! Ale i to je Anderlechtu málo. Naopak v nejbližších dnech by měl být dotažen přestup Guélora Kangy z Crvene Zvezdy Bělehrad.

Podle zdrojů Aktuálně.cz Anderlecht za Stanciua požaduje přibližně 6,7 milionů eur, tedy asi 170 milionů korun. A nesleví prý ani cent. Fialky vykoupily tvořivého fotbalistu z rumunského FCSB loni za deset milionů eur, ale dnes čtyřiadvacetiletý záložník se v Andrelechtu nechytil. Belgický klub se ho nyní snažit prodat, aby měl finance na další přestupy, ale přitom chce minimalizovat ztráty.

"Ano, jednáme. Dohoda může být hotová za hodinu, ale také z ní může sejít. Vše záleží na Spartě, zda zvedne svou nabídku. V opačném případě jsou tady jiní zájemci," prohlásil před dvěma dny sportovní ředitel Anderlechtu Herman Van Holsbeeck. 

Pokud by Sparta na podmínky vedení belgického klubu přistoupila, jednalo by se o naprosto bezprecedentní přestup směrem do české ligy. Vždyť dosavadní rekord drží právě Letenští se 78 miliony, za které v létě přivedli Tala Ben Chaima.

Srbové mají jasno, Kanga podepíše ještě dnes

Naopak ujednáno už by mělo být na trase Praha - Bělehrad. V nejbližších dnech se podle srbských médií připojí k týmu na soustředění ve Španělsku Guélor Kanga z Crvene Zvezdy.

Na Spartě i Slavii už škrtli pět jmen, tím ale průvan v kádru nejspíš nekončí Na Spartě i Slavii už škrtli pět jmen, tím ale průvan v kádru nejspíš nekončí Prohlédněte zde

Sedmadvacetiletý podhrotový hráč na sebe upozornil v předkole Evropské ligy, kdy zásadní měrou pomohl vyřadit právě Spartu. Letenské by měl stát 800 000 eur, tedy přibližně dvacet a půl milionu korun.

Celý přestup se táhl několik měsíců. Gabonskému reprezentantovi však v létě v Bělehradě končí smlouva, a přestože Crvena Zvezda měla eminentní zájem ve spolupráci se sedmadvacetiletým hráčem pokračovat, Kanga se rozhodl pro přesun do Sparty.

reklama