reklama

Sparta znovu zaplatí za své fanoušky. Řádění kotle v Boleslavi vyjde klub na sto tisíc korun

Fanoušci Sparty na stadionu v Mladé Boleslavi. Fanoušci Sparty na stadionu v Mladé Boleslavi. autor: Milan Kammermayer
Fotbalová Sparta zaplatí za řádění svých fanoušků v Mladé Boleslavi sto tisíc korun. Ligová fotbalová asociace potrestala také Zlín.

Praha - Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala Spartu Praha pokutou 100 tisíc korun za výtržnosti fanoušků v utkání 20. ligového kola v Mladé Boleslavi. Domácí klub musí za nezvládnutí povinností pořadatele zaplatit 60 tisíc korun.

Naděje Sparty mizí v dýmu. Boj o vyrovnání v Boleslavi zhatili její vlastní chuligáni Naděje Sparty mizí v dýmu. Boj o vyrovnání v Boleslavi zhatili její vlastní chuligáni Prohlédněte zde

Letenští příznivci opakovaně použili pyrotechniku, během utkání nesportovně hučeli a nadávali hráči vlastního týmu Tiémoku Konatému, proti jehož zařazení zpět do kádru protestují, a poškodili zařízení stadionu.

Jejich výtržnosti vedly v 80. minutě k asi čtyřminutovému přerušení zápasu a zasahovat museli hasiči s policií. Sparťanští chuligáni zničili 25 sedaček a převrátili elektronické reklamní panely.

Mladoboleslavský klub se provinil tím, že nezabránil výtržnostem a pronesení pyrotechniky sparťany do hlediště. Navíc ze sektoru domácích příznivců přilétly dva plastové kelímky.

Disciplinárka kvůli výtržnostem ve stejném utkání zahájila řízení s dvěma fanoušky, kteří jsou členy Fotbalové asociace ČR. Oba se dopustili výtržností, ničili zařízení stadionu a dokonce se pokusili napadnout hráče.

Zlínský klub dostal pokutu 50 tisíc korun za porušení povinností pořadatele v utkání se Slováckem, které zaplatí stejnou částku kvůli nesportovnímu chování fanoušků a použití pyrotechniky.

Řeší se i Opava s Baníkem

Disciplinárka zahájila řízení s Opavou a Ostravou po vzájemném druholigovém duelu. S domácím klubem bude řešit hučení na soupeřova hráče, s hosty vhození světlice do blízkosti brankáře. Hlavní výtržnosti se ale odehrály před branami stadionu, kde zůstala většina ostravských příznivců a kde se oba tábory střetly.

Druholigová Opava překvapila mistrovskou Plzeň, Slezané vyrovnali svůj nejlepší výsledek v poháru Druholigová Opava překvapila mistrovskou Plzeň, Slezané vyrovnali svůj nejlepší výsledek v poháru Prohlédněte zde

Z prvoligových klubů komise kvůli událostem posledního kola zahájila řízení se Spartou, Libercem, Slavií, Karvinou a Plzní.

Za vyloučení v uplynulém kole dostali trest na jedno utkání Róbert Matejov ze Zlína, Miloš Bosančič z Liberce a Douglas Da Silva z Mladé Boleslavi.

Za osm žlutých karet si dvě kola nezahrají Lukáš Magera z Mladé Boleslavi a Eldar Civič ze Slovácka, o polovinu nižší trest si za čtyři napomínání odpykají slávisté Jan Bořil a Jan Sýkora, Michal Kadlec ze Sparty a Petr Schwarz z Hradce Králové. V druhé lize za stejný prohřešek jedno kolo vynechají David Přibyl z Pardubic a opavští Petr Zapalač a Jan Schaffartzik.

reklama