reklama

Sparta získala talentované mladíky z Pobřeží slonoviny

Sparta má s africkými hráči dobré zkušenosti. Prosadí se i dva mladíci z Pobřeží Slonoviny? Sparta má s africkými hráči dobré zkušenosti. Prosadí se i dva mladíci z Pobřeží Slonoviny? autor: Milan Kammermayer
Na Letnou přicházejí dva osmnáctiletí Afričané, zatím by měli hrát především za juniorku.

Praha - Fotbalová Sparta získala talenty z Pobřeží slonoviny. Na roční hostování s opcí přichází na Letnou osmnáctiletí ofenzivní hráči Baba Lamine Traoré a Yousouff Dao, odchovanec akademie ASEC Mimosas z Abidžanu. Zatím se budou připravovat s týmem do 19 let a s juniorkou, s níž už absolvovali trénink.

Rosický je zpět, ale sám kostrbatost Sparty nevyléčí. Leda by snad tým začal za Ščasného i trénovat Rosický je zpět, ale sám kostrbatost Sparty nevyléčí. Leda by snad tým začal za Ščasného i trénovat Čtěte zde

"Máme je poctivě naskautované. Oba jsou odchovanci věhlasné akademie. Dao je aktuálně nejlepším střelcem ligy Pobřeží slonoviny, oba hráli africkou Ligu mistrů. Jsou to skromní kluci, kteří mají obrovskou touhu se ve Spartě prosadit," řekl ČTK manažer Pavel Zíka ze společnosti Global Sport, která hráče zastupuje.

"O oba byl zájem z předních klubů Francie a Belgie, společně s našimi belgickými partnery jsme jim doporučili Spartu, s čímž souhlasili, jelikož je Sparta ve světě vysoce uznávaná prací s mládeží," dodal Zíka.

Útočník Dao, který má na kontě i dva góly v africké Lize mistrů, i křídelní hráč Traoré by měli Spartě pomoci i v mládežnické Lize mistrů.

Sparta má s hráči z Pobřeží slonoviny dobrou zkušenost. Vyplatil se jí zejména Wilfried Bony, který se z juniorky vypracoval v největší hvězdu týmu. V 59 zápasech v české lize dal 22 branek. Následně se přes Arnhem a Swansea dostal až do Manchesteru City, odkud nyní hostuje ve Stoke. Podobně se ve Spartě vypracoval i Tiémoko Konaté.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde
reklama