reklama

Potvrzeno, Spartu od jara povede Požár, z Holoubka bude opět asistent

Tomáš Požár Tomáš Požár autor: ČTK
Fotbalová Sparta potvrdila, že alespoň formálně se jejím trenérem pro jarní část sezony stane sportovní ředitel Tomáš Požár. Ten na postu hlavního kouče nahradil Davida Holoubka, který nemá dostudovanou licenci, a tudíž nesmí Spartu vést. Holoubek zůstane u týmu jako Požárův asistent. Letenští to oznámili ve středu na tiskové konferenci.

Praha - Fotbalisté Sparty mají nového hlavního trenéra. Klub ve středu oznámil, že mužstvo do jarní části sezony povede jako kouč sportovní ředitel Tomáš Požár. Dosavadní lodivod týmu David Holoubek, který ještě nemá dostudovanou potřebnou licenci zůstává u týmu jako asistent. Na jeho porci práce se tím ale nic měnit nebude.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

"Nechtěli jsme na realizačním týmu, který si tak dobře vedl v podzimní části nic měnit. Tomáš byl jeho součástí už na podzim a disponuje potřebnou licencí. Tak jak jsme se o tomto modelu bavili, věřím, že David opět dostane výrazný prostor," uvedl generální ředitel Sparty Adam Kotalík.

Ten zároveň přiznal, že klub jednal s jediným vážným kandidátem a tím byl Jindřich Trpišovský, který se ale nakonec rozhodl zůstat v Liberci. "Vzhledem k tomu, jak se situace vyvinula, bylo tohle logické řešení. Pro mě se toho tolik nemění, u týmu už jsem fungoval i na podzim," doplnil Kotalíka na tiskové konferenci sám Požár.

Realizační tým navíc rozšíří další trenérský asistent Petr Havlíček. Holoubek se tak může soustředit na dostudování licence a zároveň trénovat. "Jsem rád, že budu s Tomášem spolupracovat, myslím, že Spartu může posunout," uvedl Holoubek.

Rosický se zapojí až v průběhu přípravy

Šestatřicetiletý kouč během podzimu nahradil odvolaného Zdeňka Ščasného, kterému předtím dělal asistenta. Sparta pod jeho vedením postoupila ze základní skupiny Evropské ligy, poté co z pěti zápasů čtyři vyhrála. V lize Holoubek z osmi utkání prohrál jediné a dostal Spartu na třetí příčku se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Plzeň. V závěru podzimu už ale po vypršení výjimky na licenci jeho místo formálně zaujal asistent Zdeněk Svoboda.

Sparťanský Zizu by okamžitě mohl hrát ligu. Ale mladí v Česku šanci dostávají těžko, říká Nehoda Sparťanský Zizu by okamžitě mohl hrát ligu. Ale mladí v Česku šanci dostávají těžko, říká Nehoda Čtěte zde

Staronový realizační tým nyní pracuje na jediné posile, levonohém obránci. Jestli jde o Rumuna Bogdana Vatajelua, jehož jméno už problesklo médii, odmítl klub specifikovat. "Dokud nejsou jednání dotažená, nikdy nic nezveřejňujeme," okomentoval případný přestup Kotalík a dodal, že naopak neeviduje žádnou vážnou nabídku na některého z hráčů Sparty.

Do lednové přípravy by se navíc měli zapojit všichni marodi kromě dlouhodobě zraněného Martina Frýdka a Tomáše Rosického, který by se měl zapojit až v průběhu soustředění.  

reklama