reklama

Spor o plivanec v derby. Tetteh útok na Součka popřel, Tvrdík ukázal plyšákovo video

Benjamin Tetteh dostává červenou kartu v derby Sparta - Slavia v 10. kole první ligy Benjamin Tetteh dostává červenou kartu v derby Sparta - Slavia v 10. kole první ligy autor: Milan Kammermayer
Fotbalista Sparty Benjamin Tetteh, který byl v nedělním pražském derby na Letné vyloučen, plivl podle slávistického obránce Vladimíra Coufala na kapitána hostů Tomáše Součka. Tetteh to popřel. Videozáznam, který v úterý večer večer zveřejnil na Twitteru šéf Slavie Jaroslav Tvrdík, ale naznačuje opak.

Tetteh ve vyhroceném duelu na Letné tvrdě fauloval Davida Hovorku, v 82. minutě dostal od rozhodčího Miroslava Zelinky rovnou červenou kartu a srovnal počet hráčů na trávníku. Předtím byl v 66. minutě vyloučen slávista Josef Hušbauer po druhém žlutém napomenutí.

Ghanský útočník se po faulu na Hovorku dostal do sporu s několika protihráči. "Suk (Souček) mu něco říkal, nadával mu a Tetteh, jak ležel na zemi, na něj plivnul směrem nahoru," řekl Coufal v televizním pořadu Tiki-Taka na O2 TV Sport.

Tetteh prostřednictvím tiskového mluvčího Sparty Ondřeje Kasíka odmítl Coufalovo obvinění. "Souček k němu přiběhl a vulgárně našemu hráči nadával, pak si názory vyměňovali. S Tettehem jsme o situaci mluvili a on nám řekl, že na Součka neplivnul," uvedl Kasík pro iDNES.cz.

Ještě odpoledne ale zveřejnil šéf Slavie na svém twitterovém profilu videozáznam celého incidentu, který podle něj usvědčuje útočníka Sparty ze lži. 

Video zveřejněné Jaroslavem Tvrdíkem:

Zatím není jasné, zdali se celou věcí bude zabývat Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace, protože Tettehovo údajné plivnutí na Součka nezachytily televizní kamery, ani o něm ve zprávách o utkání neinformovali rozhodčí a delegát.

Slavia ve šlágru 10. kola na hřišti úhlavního rivala zvítězila 3:0 a vede tabulku o tři body před Plzní. Obhájci titulu si na sedmou Spartu vytvořili už dvanáctibodový náskok.

reklama