reklama

Sparťané při pochodu před derby odpalovali dýmovnice. Policie několik fanoušků zadržela

Eden před vypuknutím 288. ligového derby Eden před vypuknutím 288. ligového derby autor: Jiří Škuba
Pochod sparťanských příznivců před derby do Vršovic se neobešel bez excesů. Fanoušci letenského klubu odpálili dýmovnici dokonce i v metru na Můstku.

Praha - Policie v souvislosti s fotbalovým derby Slavia - Sparta (2:0) zajistila kolem 25 lidí podezřelých ze spáchání přestupku. Podle mluvčího pražské policie Jana Daňka šlo většinou o případy spojené s používáním pyrotechniky. U jednoho ze zajištěných nelze vyloučit, že jeho jednání bude kvalifikováno jako trestný čin, doplnil Daněk.

Několik set černě oděných fanoušků Sparty se odpoledne vydalo z Letné do centra Prahy a následně na vršovický stadion Slavie na očekávaný zápas. V průvodu hořely dýmovnice a několikrát se ozval dělbuch. Dýmovnici sparťané odpálili i v metru na Můstku.

Derby? Bitva o naději, ale také o přežití. Porážka může potopit jak Šilhavého, tak Stramaccioniho Derby? Bitva o naději, ale také o přežití. Porážka může potopit jak Šilhavého, tak Stramaccioniho Čtěte zde

Pochod, skandující "Jude Slavie", střežily desítky policistů, někteří s sebou měli i psy. U Slavie se k nim pak přidali jezdci na koních.

Při odchodu z letenského stadionu policie zdůraznila, že si účastníci pochodu nesmějí zahalovat tváře a používat pyrotechniku. V odpověď se ozval dělbuch a následně zapálená dýmovnice. Následně policisté u Chotkových sadů několik jedinců zadrželi a vytáhli z davu.

Fanoušci šli tentokrát v černém oblečení. "Všichni jdeme v černé barvě! Proč? Protože to prostě vypadá dobře. K této příležitosti byla vyrobena trika s tématikou 'Antislávisti'," stojí na facebookové události na stránkách Ultras Praha.

Fanouškům cestu znepříjemnil mírný déšť. Při příchodu do vršovického Edenu policie příznivce obou týmů oddělila, z řad sparťanů občas vylétla na přihlížející fanoušky Slavie nedopitá plechovka piva. Objevila se i další dýmovnice.

reklama