reklama

Nezmar ve Slavii končí. Novým sportovním ředitelem bude Bílek

Tisková konference Slavie, představení posil: Jaroslav Tvrdík a Jan Nezmar Tisková konference Slavie, představení posil: Jaroslav Tvrdík a Jan Nezmar autor: Milan Kammermayer
Sportovní ředitel Jan Nezmar na konci srpna ukončí působení ve fotbalové Slavii. Ve funkci ho nahradí Jiří Bílek, jehož jednohlasně zvolilo představenstvo klubu. Pražané o tom informovali na svém webu.

"Děkujeme Janu Nezmarovi za jeho dosavadní práci pro Slavii. Byl u velkých úspěchů a rozhodně se zapsal do klubové historie," prohlásil pro klubové stránky předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Dvojnásobný ligový šampion s Libercem se po konci hráčské kariéry v roce 2012 ujal ve Slovanu funkce sportovního ředitele. Stejnou roli převzal v prosinci 2017 ve Slavii. Vedení klubu následně kvůli neuspokojivým výsledkům propustilo současného trenéra české reprezentace Jaroslava Šilhavého s jeho asistenty.

Místo nich přišel z Liberce Jindřich Trpišovský, který si s sebou přivedl realizační tým. Za jeho příchodem stál právě Nezmar. Vršovický celek od té doby vybojoval po dvou ligových titulech a domácích pohárech. Kromě toho se v sezoně 2018/19 probojoval do čtvrtfinále Evropské ligy a v následujícím ročníku se po 12 letech představil v základní skupině Ligy mistrů.

"Neopakovatelnými, životními zážitky byl postup přes Sevillu, účast v Lize mistrů, která znamená pro každý český klub obrovský úspěch. Není to samozřejmost. Jsou tam ale i další momenty jako například zisk historického doublu po 70 letech," uvedl Nezmar.

"Vybaví se mi spousta lidí, se kterými si člověk vytvoří vztah. Panovala tu výborná atmosféra, a to jak uvnitř týmu, tak i celého klubu," konstatoval třiačtyřicetiletý funkcionář.

reklama