reklama

Stanciu chtěl za penězi do Egypta. Sparta ho zatím nepustí, říká Rosický

Tomáš Rosický Tomáš Rosický autor: Milan Kammermayer
Nový sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický má v zimním přestupovém období spoustu práce. V první řadě se snaží udržet kádr pohromadě. Zaječí úmysly měl klíčový hráč týmu Nicolae Stanciu, kterého lákala finančně zajímavá nabídka z Egypta.

"Je to velice důležitý hráč pro Spartu. Byl a doufám, že i nadále bude," řekl na tiskové konferenci Rosický. "Před koncem podzimu nám jeho agenti avizovali, že přijde velká nabídka. Přišla, ale daleko nižší, než slibovali," objasnil situaci otevřeně sportovní ředitel. O zájmu z Egypta už deník Aktuálně.cz informoval v prosinci.

"Nico nám dal vědět, že by nabídku rád akceptoval, byla pro něj finančně zajímavá. Rádi bychom mu vyšli vstříc. Ve fotbale ale musí být spokojené obě strany a pro nás ta nabídka byla malá," dodal k situaci okolo Stancia. Naznačil tak, že Sparta si představuje větší přestupovou částku.

Stanciu (zatím) zůstává na Letné. Sparta odmítla supernabídku z arabského světa Stanciu (zatím) zůstává na Letné. Sparta odmítla supernabídku z arabského světa Čtěte zde

Zamotaná je situace i kolem útočníka Josefa Šurala, se kterým podle slov Rosického Sparta skoro rok dojednává prodloužení smlouvy. "Je to velké téma, stejně jako Nico. S Pepou jsme se celý rok nedokázali domluvit. Není to jen o něm, klub má také podíl viny. Musíme pokračovat v jednáních s respektem k Pepovi. I na něj jsou nabídky ze zahraničí," připustil Rosický.

Na druhou stranu zároveň zdůraznil, že Sparta má dost hráčů na pozici útočníka. "Uzdravuje se Václav Kadlec, máme Tetteha, a chceme dát šanci dalším naším mladíkům, Hložkovi, Pulkrabovi nebo Drchalovi," připomněl fanouškům Sparty.

O situaci zevnitř mužstva se objevuje řada různých informací, které napovídají, že atmosféra v týmu není dobrá. Některé ale Rosický dementoval. "Pro mě je nejzásadnější, co říká hráč. Nám bylo sděleno, že všichni rumunští hráči jsou tady nespokojení. Ale když mluvíte s nimi, tak to tak není. Řídím se tím, co říkají hráči. K některým informacím se ovšem asi bude muset vyjádřit i Nico sám," objasnil.

Co se týče zimních přesunů v kádru, konkrétnější k posilám Rosický být nechtěl. "Nebudu se vyjadřovat ke jménům ani postům. V zimě nás ale čeká hodně změn," přiblížil.

Jisté je, že ve Spartě nadále zůstane Lukáš Vácha. Naopak patrně nepřijde Bořek Dočkal. "Je to velmi zajímavé jméno, ale momentálně s jeho čínským klubem nevyjednáváme," ukončil spekulace Rosický.

Letenští hledají posily i na domácím trhu, bývalý hráč Dortmundu a Arsenalu ale přiznal, že v konkurenci bohaté konkurence v podobě Slavie a Plzně je stále těžší. "Nadále jsou tu zajímaví hráči, ale ceny jsou hodně vysoké a někdo platí víc, někdo míň," povzdechl si.

Slavia má Krále. Teplický obránce přestoupil do Edenu, lídr získal třetí zimní posilu Slavia má Krále. Teplický obránce přestoupil do Edenu, lídr získal třetí zimní posilu Čtěte zde

Cílem Sparty na jaře bude zlepšení výsledků i herní projev.  "Bude to zásadní, všichni si to dobře uvědomují. Máme jasně dané pravidla, aby bylo na čem stavět. Prvním krokem bude návrat do Evropy."

Seznam hráčů na startu přípravy Sparty:

Brankáři: Florin Nita, Milan Heča, David Bičík.

Obránci: Ondřej Zahustel, Tomáš Wiesner, Lukáš Štetina, Uroš Radakovič, Costa Nhamoinesu, Dominik Plechatý, Semih Kaya, Eldar Čivič, David Šnajdr.

Záložníci: Martin Frýdek, Martin Hašek, Lukáš Vácha, Daniel Mareček, Alexandru Chipciu, Vukadin Vukadinovič, Nicolae Stanciu, Michal Sáček, Guélor Kanga, Srdjan Plavšič, Bogdan Vatajelu, Adam Hložek, David Karlsson.

Útočníci: Benjamin Tetteh, Václav Kadlec, Matěj Pulkrab, Josef Šural, Václav Drchal, Golgol Mebrahtu.

reklama