reklama

Miluji Lafatu, není ale věčný. Musíme najít nového hrotového útočníka, říká kouč Sparty Stramaccioni

Trenér Sparty Andrea Stramaccioni při ligovém utkání s Baníkem Ostrava Trenér Sparty Andrea Stramaccioni při ligovém utkání s Baníkem Ostrava autor: Milan Kammermayer
Andrea Stramaccioni, italský kouč Sparty, poslal na hřiště uzdraveného Václava Kadlece, který se mu okamžitě odvděčil vítězným gólem. Sparta tak vyválčila důležité tři body a dotáhla se na konkurenta ze Slavie. Tribuny stadionu na Letné si poté "vyžádaly" skandováním poslání Davida Lafaty na hřiště. "O tom jsem ale rozhodl ještě před skandováním. Kdybych se rozhodoval podle tribun, bylo by něco špatně," myslí si Stramaccioni.

Praha - Během zápasu s Jihlavou italský stratég Andrea Stramaccioni dlouho otálel s nasazením Davida Lafaty, přesto nakonec vyslyšel volání tribun a sparťanského útočníka do hry poslal. I s jeho přispěním dokráčela Sparta ke kostrbaté, ale důležité výhře 1:0, což kvitoval i kouč letenských. 

Hráli jsme kostrbatě, pískot fanoušků nás ale mrzí, říká sparťanský střelec Kadlec Hráli jsme kostrbatě, pískot fanoušků nás ale mrzí, říká sparťanský střelec Kadlec Čtěte zde

S nasazením Lafaty jste otálel až do skandování fanoušků. Proč?

Nasadit Lafatu padlo dříve než začli fans skandovat. Hodně lidí mi tady dává rady, ale kdybych se začal rozhodovat podle tribun, tak by to bylo hodně špatné.

Jak vypadá budoucnost Davida Lafaty ve Spartě?

Po mači s Plzní jsme se potkali s vedením a rozhodli jsme se, že musíme nasazovat novou generaci sparťanských hráčů. Já Lafatu miluji, předtím jsem ho nasazoval všude. Není ale věčný, proto teď zkouším hrát se Šuralem. Měli jsme s schůzku s Kotalíkem a Lafatou, kde jsme se takhle domluvili. Dost možná je to Lafatův poslední rok, musíme pracovat na novém číslem 9 ve Spartě.

Co říkáte na atmosféru dnešního zápasu? Nemohl na hráče dolehnout bojkot domácích fanoušků?

Jsme profesionálové, říkal jsem hráčům, že jediný způsob udobření se je vyhrávat. Bohužel jsme remizovali se Zlínem, ale máme z 4 zápasů 10 bodů. Teď jedem na Sigmu, to bude důležitý zápas. V zimě si sedneme, a zúžíme kádr, šanci musí dostat nová sparťanská generace, Sáček, Zahustel…Dneska se nám kvůli široké soupisce nevešlo 8 hráčů ani na lavičku.

Minule jste popisoval rodící se osu Rosický - Sáček. Proč dnes ani jeden z nich nehrál?

Rád bych měl Rosického každý zápas, ale nebyl ready. To samé Sáček po U21. Chtěli jsme zápas posunout, protože je hrozně divné, že Sáček se vrátil teprve včera ze zápasu proti Moldávii.

Zimní průvan na Letné. Spartu zřejmě opustí Frýdek, Kadlec a Karavajev, nepočítá se ani s Lafatou Zimní průvan na Letné. Spartu zřejmě opustí Frýdek, Kadlec a Karavajev, nepočítá se ani s Lafatou Čtěte zde

Jak hodnotíte dnešní výkon Sparty?

Byl jsem naštvaný na konci 1. půlky, kdy jsme neproměnili šance. Víme, co se stalo ve Zlíně a chtěli jsme zápas "zabít" a ukončit ho už dříve. Hřiště bylo ve špatném stavu, což s postupujícím časem a počasím činilo naši hru mnohem složitější.

Co říkáte na výkon Václava Kadlece? A proč jste mu svěřil kapitánskou pásku?

Kadlec hrál dneska dobře, jsem rád, že po zranění dal gól. Bohužel mu gólman při zákroku otevřel stehy. Hraje pozici falešného křídla a pomáhá útočníkovi na hrotu, to je pro nás hodně důležitá pozice. Kadlec dostal pásku čistě proto, že je ve Spartě déle než Šural.

Proč nebyl v nominaci Tal Ben Chaim?

Ben Chaim měl v poháru s Baníkem zranění svalu, od té doby absolvoval 3 tréninky. Nechci zopakovat chybu z léta, kdy Ben Chaim přišel s nedoléčeným svalovým zraněním, takže nehraje čistě z preventivních důvodů.

Myslíte si, že váš dnešní výsledek vyvine tlak na Slavii, na kterou jste se dotáhli?

Slavii tolik nesleduju, a upřímně mě nezajímá. My se musíme snažit udržet dobrou vítěznou cestu, musíme otočit list a koukat se pouze na extrémně důležitý zápas v Olomouci.

Už se uzdravil stoper Semih Kaya. Budete nějak měnit složení obranných řad?

Výkony na hřišti určujou sestavu, Hovorka se Štetinou si stoperskou pozici vykopali. Do sestavy zasahovat nebudu, a Kaya bude připravený zasáhnout do zápasu v případě nutnosti.

Fanoušci dnes výkon Sparty odměnili pískotem. Jak vrátit na kopačky vašeho týmu lehkost?

Nejlepší medicína je vyhrávat, musíme dát pojišťovací gól, protože jsme věděli, že Jihlava hraje hodně na brejky, má je propracované. Chyba byla, že jsme to neukončili už dříve. To by nám vrátilo lehkost a sebedůvěru.

Lafata se zase vrátil na letenské hřiště a tribuny ho vítaly potleskem Lafata se zase vrátil na letenské hřiště a tribuny ho vítaly potleskem Prohlédněte zde
reklama