reklama

Stramaccioni se rozohnil. Sudím chyběl respekt ke Spartě, zlobil se italský trenér

HL, Sparta-Plzeň: Andrea Stramaccioni HL, Sparta-Plzeň: Andrea Stramaccioni autor: Milan Kammermayer
Jeho tým předvedl nejlepší výkon v sezoně. Přesto to na body nestačilo. Fotbalisté Sparty i po velmi dobrém výkonu podlehli na domácím hřišti 0:1 lídrovi z Plzně. Kouč Letenských Andrea Stramaccioni své svěřence za výkon pochválil. Nelíbil se mu naopak výkon sudího Příhody, který podle Italova názoru ubral Spartě dvě penalty.

Praha - Je po zápase Sparty s Plzní, který se štěstím vyhráli hosté ze západu Čech. Zatímco kouč Viktorie Pavel Vrba vtipkoval s novináři, trenér Sparty Andrea Stramaccioni přišel se zachmuřeným výrazem. 

K ničemu jsme Spartu nepustili, stál si za svým Kolář. A teď už nás nezajímá K ničemu jsme Spartu nepustili, stál si za svým Kolář. A teď už nás nezajímá Čtěte zde

"Dobrý večer," pozdravil česky a snažil se působit vyrovnaně, přesto šlo vidět, že v něm emoce po prohraném zápase stále bublají.

"Jsme hodně zklamaní, tým hrál dobře. Každý, kdo se díval na zápas, viděl, že jsme si nezasloužili prohrát. Neříkám, že jsme si zasloužili vyhrát, ale nezasloužili jsme si prohru. Vždyť jsme osmnáctkrát vystřelili na bránu a měli jedenáct rohů," argumentoval italský trenér.

Výkon jeho svěřenců byl skutečně nejlepší v tomto ročníku, což vyzdvihl i plzeňský kouč Pavel Vrba. "Sparta odehrála nejlepší zápas v sezóně, předvedla mimořádný výkon," chválil trenér Viktorie. 

Prohra pro Spartu znamená navýšení bodového rozdílu mezi oběma kluby na hrozivých 15 bodů po třetině soutěže. To, že se výrazně smrskla naděje týmu z Letné na zisk mistrovského titulu, trápí také Stramaccioniho.

"Bude to hrozně těžké, když je třetina sezony a ztrácíme patnáct bodů. Náš cíl ale stále zůstává vrátit se na špici na ta první dvě místa, která zaručují postup do Ligy mistrů," snažil se Ital burcovat svůj tým. "Hráli jsme dobře, hráli jsme jako Sparta, a říkal jsem to i hráčům po zápase. Musíme udržet hlavu vzhůru, takové prohry se stávají," dodal Stramaccioni. 

Největší problém v zápase viděl ve výkonu rozhodčího Radka Příhody. V televizním rozhovoru si stěžoval, že měl jeho tým kopat dvě penalty, emocím dal průchod také na tiskové konferenci.

Bolestivý porod Spartě žádný gól nepřinesl. Tak Plzeň vyloupila Letnou Bolestivý porod Spartě žádný gól nepřinesl. Tak Plzeň vyloupila Letnou Prohlédněte zde

"Sparta je top klub, sudí nás musí brát s daleko větším respektem. Nechci hovořit o epizodních situacích, ale o celkovém respektu. Nezajímají mě penalty a ofsajdy. Slyšel jsem, jak se sudí bavil s našimi hráči, a to mě znepokojilo. Když přišel Rosický, hned na něj byly spáchány dva tvrdé fauly. Hejda dostal žlutou až v 70. minutě po sérii ostrých faulů, naopak Václav Kadlec dostal žlutou při prvním zákroku," tvrdil italský kouč.

"Na hřišti jsem cítil, že nás sudí neberou s respektem. My nejsme žádné Benevento (nováček italské Serie A - pozn. aut.), my jsme Sparta, musí nás brát s větším respektem. A je to vidět i na Rosickém. Rosický je legenda, a kdyby takhle faulovali třeba Tottiho v Itálii, tak by to bylo za více žlutých karet," rozvášnil se Stramaccioni. 

Největším herním problémem současné Sparty je podle Itala hra kolem pokutového území soupeře. Tam se sice sparťané dostanou, mají však problém se střílením branek. "Chyběla nám možnost skórovat, Lafata je legenda a já ho miluji, ale musíme se snažit ho i nahradit, a myslet na budoucnost. Jsem šťastný za stoupající formu Václava Kadlece, ale musíme se zlepšit jako tým. Myslím to v dobrém smyslu slova, musí se k němu a k Lafatovi přidat i další hráči, což je náš hlavní problém," myslí si sparťanský kouč. 

Sparta padla doma s Plzní a dál se potápí. Byla lepší, měla i smůlu a rozhodčí jí neuznali gól Sparta padla doma s Plzní a dál se potápí. Byla lepší, měla i smůlu a rozhodčí jí neuznali gól Čtěte zde

Hlavní hvězda Pražanů, záložník Tomáš Rosický, v minulém týdnu absentoval s lehčím zraněním, které utržil při zápasu na Dukle. Proto jej trenérský štáb poslal na hřiště až jako náhradníka. "Rozhodli jsme se společně, že Rosický nastoupí jako náhradník, až na předzápasové poradě. Když přišel do hry, nakoplo nás to. Jeho pomoc byla znatelná, ale má za sebou pouze jeden tréninkový týden. Bohužel to nestačilo na gól," vysvětlil Stramaccioni. 

Po nezvládnutém duelu s Plzní opět rostou pochybnosti o setrvání italského kouče na lavičce Sparty. To, že tlak na svou osobu cítí, přiznává i samotný Stramaccioni. "Jsem profesionál, soustředím se jen na svůj tým, ale ten tlak vnímám. S majitelem komunikujeme, bavili jsme se včera, dnes jsme se jen pozdravili. Uvidíme, co přinesou další dny," dodal trenér Sparty. 

reklama