reklama

Sudí Jílek pomohl Slavii. Baníkovci cítili křivdu, Baroš řádil v kabině

Milan Baroš v konfliktu se slávistou Dannym. Milan Baroš v konfliktu se slávistou Dannym. autor: Milan Kammermayer
Faul na Milana Baroše v 85. minutě, po kterém se měla kopat penalta proti Slavii, pořádně nadzvedl fotbalisty Baníku. A nejvíce právě ostravskou hvězdu, kterou cloumaly emoce ještě při odchodu do kabin.

Praha - Blízko bodu byli fotbalisté Baníku na půdě Slavie. Pokud by rozhodčí Jílek nařídil penaltu za faul Jugase na Baroše, Ostrava by pět minut před koncem utkání 16. kola HET ligy měla velkou šanci vyrovnat na 2:2.

Baník v Edenu vedl, ale tři body vyválčili slávisté Baník v Edenu vedl, ale tři body vyválčili slávisté Čtěte zde

Milan Baroš nastoupil do zápasu po hodině hry a od začátku působil nervozním dojmem. Už za strkanici s Dannym v 83. minutě viděl žlutou kartu. "Jsou to oba horké hlavy, k nervozitě přispěla i důležitost zápasu, který měl pořádný náboj," vysvětloval Barošův spoluhráč Robert Hrubý.

Nejvíc ale s vítězem Ligy mistrů zacloumala 85. minuta a penaltový zákrok, po kterém i přes hrozbu vyloučení rozhodčímu Jílkovi hlasitě spílal. A nevychladl ani i při odchodu do kabin, kdy předvedl emotivní výstup. Mimo jiné dosti důrazně vyjádřil přání být se sudím pár minut o samotě. 

"Jestli se mi vůbec chce zpátky do kabiny? Nic s tím neudělám, stejně tam musím," krčil rameny Hrubý, který mezitím poskytoval novinářům rozhovory.

Na druhou stranu je pravda, že Baroš se čílil zcela oprávněně, penalta byla jasná. "Z mého pohledu to vypadlo, že si Bary míč předkopnul a až pak ho sestřelili," popisoval Hrubý.

Pokutový kop se měl pískat i podle baníkovského trenéra Radima Kučery, který se ovšem na chybu sudích nevymlouval. "Rozhodčí je člověk. Nás masírovali za poslední zápas (Baník vstřelil proti Karviné dva góly z ofsajdu - pozn. aut.). Body to nevrátí, je to velká škoda. Jsou věci, které neovlivním," prohlásil kouč.

Do Edenu dorazil "konfliktní tým" z Ostravy. S fanoušky Baníku byly zase problémy Do Edenu dorazil "konfliktní tým" z Ostravy. S fanoušky Baníku byly zase problémy Prohlédněte zde
reklama