reklama

Radši hrát špatně a vyhrát, říká po remíze v Plzni Šural. Nejsme prcci, odmítá výškový handicap

HL, Plzeň-Sparta: Josef Šural HL, Plzeň-Sparta: Josef Šural autor: Milan Kammermayer
Viditelně zklamaný byl po remíze v Plzni sparťanský útočník Josef Šural. Opět vedl letenské jako kapitán, tentokrát však se svými spoluhráči přišel o nadějný náskok 2:0 a do Prahy si veze pouze bod.

Plzeň - "Jsem hodně zklamaný. Radši bych hrál hůř a měl tři body, než tohle," hlesl smutně před hloučkem novinářů sparťanský útočník Josef Šural

Ke smutku má sedmadvacetiletý střelec důvod. Sparta v důležitém a vyhecovaném zápase na půdě Plzně přišla o brzké vedení 2:0 po gólech V. Kadlece a Plavšiće a po remíze 2:2 zůstává přikovaná na šestém místě tabulky. "Dneska jsme měli vyhrát. Ztratili jsme dva body. Můžeme si za to ale sami, měli jsme si pohlídat ty standardky," litoval Šural. 

Právě s bráněním standardních situací byl sparťanský kapitán nespokojený. Není divu, oba góly Plzně padly po rohovém kopu. Nejprve se prosadil Řezník, poté Hořava.

"Byli jsme tam chlap na chlapa, bohužel jsme nebyli důslední. Plzeň těch standardek měla hrozně moc, a některé prostě zahrála dobře. Nechci se do toho pouštět, ale ty standardky se kupily…Plzeň to začala kopat dopředu a povedl se jim jeden roh. Tím probudili i fanoušky, kteří na ně předtím pískali, " tvrdil Šural. 

Po závěrečném hvizdu se řešil velký výškový handicap hostí, který možná Spartu stál tři body. Šural však s tím, že by Sparta potřebovala mít na hřišti vyšší hráče, nesouhlasí. "Zase takoví prcci nejsme. Tam je třeba vyhrát ten klíčový souboj, a to se nám dnes bohužel nepovedlo," dodal útočník, který v minulém kole dvěma góly sestřelil pražskou Duklu. 

Naši hráči se neumí orientovat v soubojích, zlobil se Hapal. Remíza s Plzní ho neuspokojila Naši hráči se neumí orientovat v soubojích, zlobil se Hapal. Remíza s Plzní ho neuspokojila Čtěte zde

Sparťané remízou přišli o možnost vyhoupnout se na pohárové příčky a na další šanci na posun výše si budou muset počkat do pátečního zápasu s na jařem dosud neporaženým Jabloncem.

Ten reinkarnoval loňský kouč Sparty Petr Rada a v jarní části se Severočechy válí. "Všichni jsme věděli, že se můžeme posunout na třetí místo. Tedy tam, kde bychom měli být. Všichni ale doufáme, že se nám to podaří v pátek zlomit a poskočíme výše," pravil optimisticky Šural.

Spartu v pátek navíc čeká s Jabloncem přímý duel o pohárové příčky - celek z Podještědí má v tabulce jen o bod více, než Sparta. "Náš dnešní výkon byl dobrý, bohužel nemáme body. Jablonec bude velmi nepříjemný, na jaře se zvedli, ale věřím, že jejich sérii ukončíme," řekl sparťanský kapitán. 

Salto, pivo, čtyři góly a výsledek, který netěšil ani jednoho soupeře. To nabídl šlágr v Plzni Salto, pivo, čtyři góly a výsledek, který netěšil ani jednoho soupeře. To nabídl šlágr v Plzni Prohlédněte zde
reklama