reklama

Sýkora je pro Poznaň přestupem historie. Slavia za něj dostane téměř třicet milionů

Jan Sýkora Jan Sýkora autor: Tomáš Liška
V zimě Lech Poznaň soupeřil o Jana Sýkoru s Jabloncem, v létě už českou posilu polský klub ulovil. Šestadvacetiletý rychlonohý záložník podepsal v týmu druhého celku uplynulé sezony Ekstraklasy smlouvu na čtyři roky.

Když před více než třemi lety přestupoval z Liberce do Slavie za 30 milionů korun, byl to tehdy nejdražší transfer v rámci fotbalové ligy. V Edenu se výrazněji neprosadil, ale i tak Jan Sýkora znovu boří rekordy: stal nejdražší posilou polského týmu Lech Poznaň, když za něj Slavia podle dobře informovaného zdroje obdrží částku převyšující jeden milion eur (včetně bonusů).

"Honza Sýkora toužil po svém prvním zahraničním angažmá. Lech Poznaň o něj měl dlouhodobý zájem, který nyní vyvrcholil. Jedná se o největší přestup v historii polského klubu," uvedl na klubovém webu Jiří Bílek, jenž ve funkci sportovního ředitele nahradí Jana Nezmara.

Také pro polské média je bývalý reprezentant tématem číslo 1, transfer označují jako přestupový hit Lechu. Sýkora v Poznani nejspíš nahradí talentovaného křídelníka Kamila Jóźwiaka, v jehož případě se hovoří hlavně o zájmu Southamptonu a částce okolo sta milionů korun.

Sýkora - Lech Jan Sýkora při slavnostním podpisu smlouvy v Poznani | Foto: Aktuálně.cz

"Lech se o Honzu zajímal již déle než rok, věrně na něj čekali. Jednání se Slavií byla dlouhá a náročná, byly momenty, kdy se oba kluby lišily v náhledech na dílčí věci, ale vše probíhalo na profesionální bázi," říká Filip Zíka ze společnosti Global Sports, jež Sýkoru zastupuje.

reklama