reklama

Čím dál horší výsledky i herní projev. Karviná odvolala trenéra Jarábka

Juraj Jarábek Juraj Jarábek autor: Milan Kammermayer
Slovenský trenér Juraj Jarábek byl dnes odvolán od fotbalistů Karviné. Třináctý celek nejvyšší soutěže nevyhrál posledních pět zápasů a od sestupových pozic ho v tabulce dělí jedenáct bodů. Tým dočasně povedou asistenti. Slezský klub o tom informoval na svém webu.

"Jarní část nám hrubě nevychází, navíc zápas od zápasu je čím dál horší i herní projev. Vyhodnotili jsme si to tak, že tým nutně potřebuje nový impulz," uvedl sportovní ředitel MFK Lubomír Vlk.

Osmapadesátiletý Jarábek od listopadu 2019 vedl Karvinou v 39 ligových utkáních a jeho svěřenci v nich získali 41 bodů za devět výher, 14 remíz a 16 porážek. Z posledních deseti kol ale Slezané zvítězili jen v únoru doma proti Opavě (3:1), naposledy v neděli prohráli 0:2 na hřišti Bohemians 1905. Dalším soupeřem Karviné bude v sobotu na domácím hřišti Olomouc.

Karviná je sedmým klubem, který v aktuální ligové sezoně odvolal trenéra. Stejný krok učinily i Teplice, Mladá Boleslav, Brno, Sparta, Ostrava a naposledy v pondělí Příbram, kde Pavla Horvátha nahradil Jozef Valachovič.

reklama