reklama

Takhle jsem ještě v kabině neřval, prohlásil po porážce se Zlínem Hubník

Roman Hubník a Daniel Kolář. Ani tihle zkušení borci Plzeň v neděli nespasili. Roman Hubník a Daniel Kolář. Ani tihle zkušení borci Plzeň v neděli nespasili. autor: Milan Kammermayer
Plzeň zažívá mimořádně špatný vstup do sezony, který v neděli vyvrcholil domácí porážkou 0:2 se Zlínem.

Plzeň - Velmi rozezlený byl po domácí prohře 0:2 se Zlínem kapitán plzeňských fotbalistů Roman Hubník. Výkon, který úřadující mistr ve čtvrtém ligovém kole předvedl, podle dvaatřicetiletého obránce nebyl hodný jména Viktorie Plzeň. Sám prý měl ke spoluhráčům v poločase nejpeprnější proslov za celou svou kariéru.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

"Zejména první poločas byl z naší strany jeden velký omyl. Všude jsme byli pozdě, bez aktivity, nechtěli jsme míč, nebyla to naše hra. Ve druhé půli jsme Zlín zavřeli, ale bez šancí. Centrů i standardek tam bylo dost, ale bez zakončení. Hodně nepovedený zápas a každý hráč se nad sebou musí zamyslet," prohlásil Hubník na pozápasové tiskové konferenci. "Fanouškům patří velká omluva, tohle nebyl výkon hodný Viktorie Plzeň," dodal.

Štvalo ho především to, že na spoluhráčích neviděl vůli bojovat. "Sám nevím, proč jsme nebyli více hladoví. Nebojovali jsme o míče. Nedokážu si to vysvětlit. Pokud to nejde herně, musí být vidět, že se chci prát a chodit do soubojů na sto procent. To mi chybělo. Tahle lidi do ochozů nedostaneme," upozornil Hubník.

"Co jsme řekl v kabině, to jsem asi ještě nikdy neřekl. Tam to ve mně hodně vřelo. Ani nemohu říct, co tam zaznělo. Ptal jsem se kluků, jestli je to na hřišti jako baví. Bylo to mrtvé, bez souboje. Jsem z toho hodně zklamaný. Vře to ve mně a není mi to jedno," popsal své pocity bývalý reprezentant.

Výkon si vyříkával i s fanoušky, za kterými byl hned po zápase. "Byly tam dva kotle. Jeden skandoval celý zápas, i když se nedařilo. Pak tam byl hlouček, který to chtěl vysvětlit. Já jim v emocích něco řekl a oni to snad vzali," prozradil plzeňský kapitán.

Jak utrápit mistra. Tak Zlín školil Plzeň rychlými brejky Jak utrápit mistra. Tak Zlín školil Plzeň rychlými brejky Prohlédněte zde

Věří však, že tvrdá facka od Zlína může týmu pomoci před úterní odvetou čtvrtého předkola Ligy mistrů s Ludogorcem Razgradem. "Já v to doufám. Tři dny není dlouhá doba, nemáme čas na to mít Zlín v hlavě. Snad si ale všichni uvědomí, že s takovouhle hrou nemáme proti Razgradu šanci, a začnou hrát to, co po nás trenér chce," dodal Hubník.

reklama