Tápání Sparty v přípravě pokračuje, prohrála s Budějovicemi. Plzeň smetla Groznyj

Aktualizováno 6. 7. 2018 20:06
Svěřenci Pavla Hapala před Českými Budějovicemi ještě podlehli 0:1 Celticu Glasgow a 1:2 Trenčínu.
Sparta příprava: Milan Heča
Sparta příprava: Milan Heča | Foto: Milan Kammermayer

České Budějovice - Fotbalisté Sparty v pátém utkání letní přípravy potřetí prohráli. Pražané v Českých Budějovicích neudrželi vedení a druholigovému soupeři podlehli 1:2.

Spartu sice poslal do vedení v 18. minutě tečovanou střelou Lukáš Vácha, ale ještě před pauzou vyrovnal z penalty po Štetinově faulu bývalý hráč letenského mužstva Jiří Kladrubský.

Dvě minuty po pauze udělal stoper hostů Semih Kaya velkou chybu v rozehrávce a rychlý budějovický brejk zakončil Lukáš Pouček střelou do odkryté branky. V závěru měli sparťané šance, ale Kaya ani střídající Mihailo Ristič neuspěli.

"Bylo to úplně nepovedené utkání, viděli jsme hodně slabých výkonů a mnoho individuálních chyb. A to nemyslím jen dozadu, za velkou chybu považuji i to, když hráč nepromění jasnou gólovou příležitost," zlobil se na klubovém webu sparťanský trenér Pavel Hapal.

"Hráči jsou velice zklamaní, ale to jim už nepomůže. Jediné, co jim pomůže, je, aby se o lepší výsledek rvali daleko kvalitněji, než jak to předvedli dnes. Je třeba si to vyhodnotit a udělat všechno pro to, aby se takové výkony neopakovaly," doplnil Hapal.

Svěřenci Pavla Hapala před Českými Budějovicemi ještě podlehli 0:1 Celticu Glasgow a 1:2 Trenčínu, který také jednou porazili 4:2. S dalším slovenským protivníkem Ružomberokem remizovali 0:0.

Plzeň v Rakousku deklasovala Groznyj 4:0

Hráči Plzně vstoupili do rakouského soustředění drtivým vítězstvím 4:0 nad ruským Achmatem Groznyj a v letní přípravě vyhráli i pátý zápas. Dva góly českého mistra vstřelil v prvním poločase Michael Krmenčík.

"První plus je, že se nám nikdo oproti loňskému utkání s Fürthem nezranil. Druhé plus samozřejmě je výsledek, podle mého názoru jsme odehráli nejlepší utkání v přípravě. Jsme rádi, že výkony gradují a jdeme tou cestou, kterou chceme jít," řekl pro plzeňský web trenér Pavel Vrba.

Už v osmé minutě Krmenčík otevřel skóre po Řezníkově přihrávce a v 31. minutě skóroval reprezentační útočník ze samostatného úniku. Těsně před koncem poločasu přidal třetí gól Jan Kopic, který si poradil s dvěma obránci i brankářem. V 58. minutě uzavřela skóre letní slovenská posila Roman Procházka střelou po odraženém míči.

"Neměli jsme vepředu ani vzadu moc ztrát, zvládali jsme rychlé protiútoky, to bylo důležité. Obrana fungovala dobře, do šancí jsme soupeře moc nepouštěli. A když už něco měli, tak jsme to zvládli vyřešit," uvedl brankář Západočechů Matúš Kozáčik.

Plzeňský tým udržel čisté konto ve čtvrtém z pěti přípravných duelů. Druhé utkání v Rakousku sehraje Viktoria v úterý s nováčkem rakouské ligy Innsbruckem a v sobotu pak vyzve ukrajinského vicemistra Dynamo Kyjev.