reklama

O Součka s Králem usiloval Spartak Moskva, Slavia ani nechtěla začít jednat

Alex Král Alex Král autor: Tomáš Liška
O fotbalisty Slavie Tomáše Součka s Alexem Králem měl zájem Spartak Moskva. Pražané ale prodej reprezentačních záložníků a svých opor podle předsedy představenstva Jaroslava Tvrdíka odmítli a s pátým týmem uplynulé sezony ruské ligy ani nezačali jednat.

"Nejvyšší vedení ruského klubu navštívilo v minulých dnech Českou republiku. I při veškerém fotbalovém respektu k významu tohoto slavného klubu Slavia odmítla vůbec zahájit i zdvořilostní jednání o obou transferech. Ani jeden nyní není na prodej," uvedl na sociální síti Twitter Tvrdík.

Čtyřiadvacetiletý defenzivní záložník Souček je hlavní oporou Slavie, která se chystá na závěrečné 4. předkolo Ligy mistrů, v němž bude bojovat o základní skupinu. Nejlepší hráč uplynulé ligové sezony měl řadu nabídek už v létě, ale nakonec v Edenu prodloužil smlouvu. Klub navýšil výstupní klauzuli v kontraktu na 15 milionů eur (387 milionů korun). Jednadvacetiletý Král se v zimě vrátil do Slavie z Teplic a rovněž na jaře patřil k oporám.

Červenobílí už během léta přišli o čtyři důležité hráče. Eden opustili afričtí obránci Simon Deli s Michaelem Ngadeuem a záložníci Miroslav Stoch s Jaromírem Zmrhalem.

Prodáno. Zmrhal po patnácti letech odchází ze Slavie do italské Brescie Prodáno. Zmrhal po patnácti letech odchází ze Slavie do italské Brescie Čtěte zde
reklama