reklama

Podle Holoubka bude zápas s Plzní důležitější než Evropská liga. Bílek po prohře vyzdvihl Dočkala

EL, Sparta-Inter Milán: David Holoubek EL, Sparta-Inter Milán: David Holoubek autor: Milan Kammermayer
V 10. kole nejvyšší fotbalové ligy přivítala Sparta na Letné trápící se Jihlavu, která jako jediná dosud v lize nevyhrála. Zajímavou konfrontaci prožil trenér Jihlavy Michal Bílek, který ve Spartě hrál i trénoval. Přesto z Prahy neodjel spokojený. Naopak trenér Sparty David Holoubek si po výhře 3:0 oddechl a byl rád, že jeho tým v lize konečně uspěl.

Praha - Fotbalová Sparta vyhrála v lize po měsíci a půl. Jednoznačné vítězství 3:0 odnesla trápící se Jihlava, která po deseti odehraných kolech stále marně čeká na vítězství v lize.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

Do dobře známého prostředí přijel trenér Jihlavy Michal Bílek, jenž ve Spartě trénoval i dlouhé roky hrál, ale s předvedeným výkonem svého týmu po zápase spokojený nebyl.

Bílek: Nechtěli jsme pustit do hry Dočkala

"Spartě jsme odolávali necelou půl hodinu, poté jsme inkasovali a šlo to s námi z kopce. Ze začátku jsme nechtěli pouštět do hry Bořka Dočkala, což se nám dařilo, ale jinak jsme tady neodehráli dobré utkání. Takže pocity po zápase jsou špatné," uvedl Bílek, který převzal Jihlavu v průběhu sezony.

Jihlava se dostala za bezbrankového stavu do stoprocentní situace, ale konkrétně pravý obránce Tlustý se v tváří v tvář s brankářem Koubkem neprosadil. "Pokud chcete na Spartě něco uhrát, tak musíte být stoprocentní v proměňování šancí," byl si vědom Bílek, že jeho tým na Letné příliš ofenzivních akcí nepředvedl.

Měl jsem sen, že dá Kadlec hattrick, usmál se Holoubek. A dodal: Pocity? Skvělé. A je to návykové Měl jsem sen, že dá Kadlec hattrick, usmál se Holoubek. A dodal: Pocity? Skvělé. A je to návykové Čtěte zde

Bílek poté ještě přiznal, že momentálnímu českému fotbalu chybí tvořiví hráči, kteří dokáží řešit kvalitně finální fázi. A právě takového hráče má podle slov bývalého trenére reprezentace Sparta ve svém středu v Bořku Dočkalovi.

Holoubek: Na Jihlavě jsme si zvýšili sebevědomí

Spartu vedl podruhé v nejvyšší soutěži trenér David Holoubek, který měl před zápasem ze soupeře respekt. "Jihlavu jsem viděl hrát ve dvou zápasech a měli jsme trochu obavy, ale musím přiznat, že byla vhodným soupeřem pro zvýšení sebevědomí. Taky jsem rád, že jsme fanouškům ukázali, že můžeme hrát pohledný fotbal."

Rosický nejspíš nestihne ani Plzeň aneb Přeplněný sparťanský lazaret se představuje Rosický nejspíš nestihne ani Plzeň aneb Přeplněný sparťanský lazaret se představuje Prohlédněte zde

Vzhledem ke včerejšímu zaváhání Plzně na Slovácku se Sparta dostala před vzájemným zápasem s Viktorií na čtyři body. "Dnešní vítězství bylo určitě vzhledem k okolnostem velmi důležité, ale o to více mě mrzí nezvládnutý zápas v Brně," připomněl Holoubek remízový zápas Sparty v Brně.

Na Beer Ševu se vrátí asi jen Zahustel

Spartu nadále trápí velká marodka. Dnes sice už hrál Daniel Holzer a Ondřej Zahustel byl na lavičce náhradníků, ale právě druhý jmenovaný se do hry nedostal a před nad jeho nasazením do čtvrtečního zápasu proti izraelské Beer Ševě visí otazník. "Před odletem do Izraele se nikdo ještě nevrátí. Zahustel dnes ještě nebyl stoprocentní. Zítra nastoupí s juniorkou v Brně a poté se uvidí," popsal situaci okolo Zahustela Holoubek.

Omlazená Sparta bez reprezentantů vyhrála v Českých Budějovicích, Liberec bez opor smetl Písek Omlazená Sparta bez reprezentantů vyhrála v Českých Budějovicích, Liberec bez opor smetl Písek Čtěte zde

Spartu čeká během týdne zmíněný zápas v Izraeli a také zápas v Plzni, který může napovědět o rozložení sil v boji o mistrovský titul a právě s nadcházejícím zápasem proti Plzni souviselo také střídání kapitána Sparty Davida Lafaty, který v zápase vstřelil dvě branky.

"Střídání jsem prováděl s ohledem na tým, samozřejmě Davida může mrzet, že jsem mu překazil šanci na vstřelení hattricku, ale my si v momentálním rozpoložení nemůžeme dovolit, aby David dostal čtvrtou žlutou kartu a nebyl k dispozici proti Plzni," vysvětloval Holoubek stažení svého kapitána.

Dva veledůležité zápasy, které Sparta odehraje v příštím týdnu nechtěl Holoubek příliš srovnávat, ale přesto přiznal, že vnitřně cítí větší důležitost v ligovém utkání.

reklama