reklama

Tohle jméno slibuje góly. Sparta podepsala novou posilu do útoku

Golgol Mebrahtu Golgol Mebrahtu autor: ČTK
Situaci s rozsáhlou marodkou a neproduktivním útokem se jala Sparta řešit rázně, podepsala Australana Golgola Mebrahtu.

Praha - Jen pár hodin po oznámení dalších komplikací při léčbě Václava Kadlece představila fotbalová Sparta novou posilu do útoku. Na Letné se bude hlásit Australan Golgol Mebrahtu.

Sedmadvacetiletý forvard naposledy působil v Mladé Boleslavi, kde ale před několika dny rozvázal smlouvu. Na Letnou tedy přichází jako volný hráč.

"Reagujeme na zdravotní stav mužstva. Dlouho víme, že Drchal je mimo hru na celý podzim, ale čekali jsme na návrat Vaška Kadlece. Tam se to zkomplikovalo, takže reagujeme," prohlásil pro web Sparty sportovní ředitel a trenér v jedné osobě Zdeněk Ščasný.

"Jsem šťastný. Sparta je velký klub, který je známý v celé Evropě. Je mi ctí, že jsem tady a doufám, že tu prožiju úspěšné období," dodal Mebrahtu, jenž podepsal smlouvu do konce této sezony.

V posledních dvou letech nasázel rodák ze súdánského Chartúmu za Boleslav ve 45 utkáních 18 branek. Jednou se trefil i proti Spartě.

Letenské čeká nejbližší ligový duel už v pátek, kdy v Ďolíčku sehraje malé derby proti Bohemians.

Na hrotu sparťanského útoku může nastupovat několik hráčů. Zatím nejčastěji na tomto postu v nové sezoně hrál Josef Šural, pouze jediný start si zpasal Matěj Pulkrab, který měl na jaře dobrou formu v Liberci. V létě navíc Sparta přivedla Benjamina Tetteha z Bohemians a na hostování odešel opačným směrem Lukáš Juliš.

Základní část Fortuna:Ligy skončila. Podívejte se na výsledky a tabulku Základní část Fortuna:Ligy skončila. Podívejte se na výsledky a tabulku Prohlédněte zde
reklama