reklama

Vrba, Jílek ani Hašek. Hlavní favorité sázkových kanceláří se Spartou nejednají

Martin Hašek Martin Hašek autor: Milan Kammermayer
Martin Hašek měl být podle spekulací jedním z kandidátů na hlavního trenéra pražské Sparty poté, co po středeční porážce v derby klub odvolal Zdeňka Ščasného. Před nadstavbovou částí si však trenér Bohemians nedokáže představit, že by tým opustil. Na Letnou se nechystají ani další favorité sázkových kanceláří Pavel Vrba a Václav Jílek.

Bohemians na Slovácku v závěrečném kole základní části Fortuna:Ligy až do poslední minuty bojovali o účast ve skupině o Evropu. Po remíze 1:1 budou ovšem klokani hrát pouze skupinu o záchranu. 

Trenér Hašek tak po zápase smetl všechny spekulace o možném zájmu letenského klubu ze stolu. "Vůbec si neumím představit, že bych za této situace nedokončil sezonu v Bohemce," řekl. Navíc o něj Sparta údajně neprojevila zájem. "Vůbec nikdo mě nekontaktoval. Mám stejné informace jako ostatní - z médií. A žádné jiné," zdůraznil.

Pokračující nadstavbovou část hodnotí trenér klokanů kladně. "Před sezonou jsem byl velký zastánce nového systému. Teď jsme spolu se Slováckem a Opavou ve špatné situaci. Pro Karvinou je to super, za normálních okolností by spadla," upozornil Hašek na paradoxy nového soutěžního modelu.

"Cestou si na benzince koupíme třetinku piva a budeme řešit spodní skupinu. Pokud by byl se třicátým kolem konec sezony, dali bychom si více třetinek, ale místo toho nás čeká tento boj," dodal s úsměvem.

Na nadstavbovou část se nicméně těší, bude podle něj divácky atraktivní. "Pro diváka je to nesmírně zajímavé, uvidí spoustu zápasů pro všechno. Podle mě nás čeká spoustu zápasů ve skvělém počasí, na skvělých terénech. I dnes byl povrch perfekt," pochvaloval si pažit na Slovácku, který před rokem a půl po zimní pauze kritizoval.

Vrba nespekuluje, Jílka zájem těší

Plzeňský Pavel Vrba, olomoucký Václav Jílek a Martin Hašek z Bohemians 1905 patří podle spekulací médií i prognóz sázkových kanceláří mezi hlavní adepty na post nového kouče sparťanských fotbalistů po odvolání Zdeňka Ščasného. Ani jeden ze tří trenérů, kteří mají platné smlouvy ve svých klubech, však podle svých slov zatím nabídku od letenského klubu nedostali.

Sparta pod Horňákem hladce zvítězila v Opavě. Teplice vklouzly do boje o Evropu Sparta pod Horňákem hladce zvítězila v Opavě. Teplice vklouzly do boje o Evropu Čtěte zde

"Je úplně zbytečné to řešit, já jsem žádnou nabídku nedostal. Na rozdíl od novinářů nespekuluju a až něco přijde, budu to řešit. Já nemám co řešit," řekl Vrba na tiskové konferenci po vítězství Plzně 4:0 nad Duklou Praha v závěrečném 30. kole základní části první ligy.

Nabídku od Sparty zatím nedostal ani olomoucký Jílek. Ten navíc před pár dny o dva roky prodloužil smlouvu se Sigmou. "Musím říct, že samozřejmě aspoň mediální zájem Sparty je svým způsobem potěšující. Doposud žádný kontakt ani jednání neproběhly, těžko pak můžu mluvit o nějakém rozhodování, myšlenkách. Odvíjelo by se to až od případného jednání," uvedl Jílek po prohře 1:2 na Slavii, po níž Sigmu čeká prostřední skupina nadstavby o Evropu a semifinálové dvojutkání se Zlínem.

"V této chvíli jsem trenérsky vázaný tady a všechno jsou to hypotézy a spekulace. Zájem, pokud přijde, je pěkná věc, je to o nastavení principů, zásad. Pokud to bude dávat logiku, tak se o tom můžeme bavit," dodal Jílek.

Na Letné stejně jako Hašek už v minulosti působil, dělal tam asistenta trenéra. "Byl jsem v takové pozici, která je těžko srovnatelná s hlavním trenérem, který je na ráně a má plnou odpovědnost. Moje pozice tenkrát s (Vítězslavem) Lavičkou byla úplně jiná a nesrovnatelná," uvedl Jílek.

Ščasný byl odvolán po středeční porážce Sparty 0:3 v semifinále domácího poháru v derby na Slavii. Mužstvo dočasně převzal dosavadní asistent Michal Horňák a v premiéře s ním zvítězil 3:0 v Opavě.

Máme plán B, ujišťuje šéf fotbalové Sparty. U Ščasného neviděl žádnou koncepci Máme plán B, ujišťuje šéf fotbalové Sparty. U Ščasného neviděl žádnou koncepci Čtěte zde
reklama