reklama

Trenér Weber skončil v Boleslavi, osudná byla porážka s Teplicemi

Jozef Weber. Jozef Weber. autor: Milan Kammermayer
Trenér Jozef Weber skončil u fotbalistů Mladé Boleslavi. O odvolání devětačtyřicetiletého kouče středočeský celek informoval v pondělí na klubovém webu. Jméno nového trenéra by mělo vedení patnáctého týmu prvoligové tabulky oznámit v úterý.

Weber i celý jeho realizační tým byli odvoláni den po domácí porážce 0:2 s Teplicemi. Pro Středočechy šlo o třetí prohru z posledních čtyř zápasů. Vinou neúspěšné série se propadli na patnáctou příčku těsně nad sestupové pásmo, od kterého je dělí dva body.

"Vedení FK Mladá Boleslav děkuje trenérovi Jozefu Weberovi a realizačnímu týmu za odvedenou práci v uplynulých necelých třech letech a přeje všem mnoho úspěchů v jejich dalším profesním životě," uvedl dnes klub na svých internetových stránkách.

"Jméno nového trenéra představitelé klubu zveřejní v průběhu následujícího úterý 8. prosince 2020," dodala v prohlášení Mladá Boleslav. Nástupce bývalého kouče Bohemians 1905 nebo Karviné by tak měl tým vést už v sobotním utkání s poslední Opavou, od které středočeský celek dělí tři body.

Weber v Mladé Boleslavi působil od předloňského února a v první sezoně pod jeho vedením si klub zajistil místo v předkolech Evropské ligy, kde však vypadl s rumunským celkem FCSB. Účast v nadstavbě o poháry zopakovali Středočeši i v minulé sezoně, ve finále však nestačili na Liberec.

reklama