reklama

Trenér Koubek skončil, jednáme s Haškem, potvrdil Darek Jakubowicz, ředitel Bohemians

V nejvyšší soutěži už Martin Hašek vedl Spartu. Nyní by měl převzít tým Bohemians 1905 V nejvyšší soutěži už Martin Hašek vedl Spartu. Nyní by měl převzít tým Bohemians 1905
Klub Bohemians 1905 mění trenéra. Ve funkci skončil Miroslav Koubek. "A jednáme o příchodu Martina Haška," potvrdil Darek Jakubowicz, ředitel klubu.

Praha - Miroslav Koubek skončil ve funkci trenéra prvoligového fotbalového klubu Bohemians Praha 1905.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

"Představenstvu dal ke zvážení, zda má skončit. A jeho návrh jsme přijali. Jednáme nyní s Martinem Haškem," řekl Darek Jakubowicz, ředitel Bohemians.

Martin Hašek vede nyní druholigovou Vlašim. "Nabízíme mu dlouhodobou smlouvu," odpověděl Jakubowicz na otázku, zda by nešlo jen o záskok do konce sezony. "My se v Bohemce snažíme pracovat koncepčně."

Zelenobílým se jaro výsledkově vůbec nevydařilo a zabředli do sestupové zóny. V úterý navíc skončil jejich sen o pohárové Evropě, když ve čtvrtfinále Mol Cupu vypadli s Mladou Boleslaví. V normální hrací době skončil zápas 1:1, prodloužení nerozhodlo a v penaltovém rozstřelu "Panenkovi vnuci" podlehli 3:4.

O tom, že se trenérská výměna připravuje, se však po Praze spekulovalo už před zápasem.

Darek Jakubowicz, který je spolu se svým otcem Dariuszem také spolumajitelem klubu, nicméně vysvětluje, že ve večerních hodinách proběhlo v úterý zasedání představenstva klubu.

"A na něm dal trenér Miroslav Koubek svou funkci k dispozici, nabídl to představenstvu ke zvážení. Rozhodli jsme se, že tu variantu akceptujeme," říká Jakubowicz mladší.

"Před několika týdny jsem dospěl k závěru, že i přes podepsanou tříletou smlouvu bude mé působení v Bohemce pouze roční," uvedl na klubovém webu Koubek. "Po výsledcích v minulých kolech jsme se domluvili s představenstvem klubu na předčasném ukončení naší spolupráce. Myslím si, že za práci v Bohemce se nemusíme stydět," dodal.

Jakubowicz potvrdil i spekulace, že aktuální prioritou klubu je nyní Martin Hašek. "Ano, jednáme s ním. Jednání ještě nejsou uzavřena, ale věřím, že je co nejdřív zfinalizujeme," potvrdil Darek Jakubowicz.

Hašek zápas sledoval spolu s Hřebíkem

Všichni Křetínského muži. Miliardář vyměnil ve Spartě už desítku trenérů Všichni Křetínského muži. Miliardář vyměnil ve Spartě už desítku trenérů Prohlédněte zde

Martin Hašek ve společnosti Jaroslava Hřebíka, šéfa sparťanské mládeže, zápas v Ďolíčku osobně sledoval. Hašek patří do trenérského týmu Sparty, dislokovaného u mládežnických týmů na Strahově. V poslední době vedl sparťanské béčko a posléze druholigové týmy Pardubic a Vlašimi, vždy v době, kdy s nimi Sparta úzce spolupracovala a posílala tam na hostování své hráče.

Ligový tým Sparty vedl Martin Hašek v sezoně 2011/12, v jejímž průběhu došlo na Letné k dramatickým změnám. V zimě odešel z pozice generálního sportovního manažera Jozef Chovanec a nahradil ho Jaroslav Hřebík.

Na jaře pak začali dostávat velký prostor hráči ročníku 1992: po Krejčím či Kadeřábkovi došlo tehdy i na Brabce, Jánoše, Frýdka a další talenty z tohoto ročníku. Omlazený kádr však ztratil v lize velký bodový náskok z podzimu. A po ztrátě titulu Hašek u týmu skončil.

Také Miroslav Koubek pracoval v této sezoně na Bohemce s mladým týmem, kterému se na podzim dařilo herně i výsledkově, zářil například talentovaný Dominik Mašek, který se vrátil do českých soutěží poté, co jej v Hamburku nepřeřadili z mládeže do bundesligového kádru dospělých a v Nizozemsku pak komplikovala jeho další kariéru zranění.

Havel či Hubínek se díky výkonům v Bohemians prosadili i do sestavy reprezentační "21".

Experiment s rozestavením nevyšel, chyběly Holendovy góly

Miroslav Koubek, nový trenér Bohemians 1905 Miroslav Koubek, nový trenér Bohemians 1905 | Foto: bohemians.cz – PJml.

Už v závěru podzimu a posléze na jaře ovšem pokračoval výsledkový útlum. "Hrajeme dobře, ale nestřílíme góly a nesbíráme body," postěžoval si i po pohárovém utkání s Mladou Boleslaví trenér Miroslav Koubek.

Výborné výkony přitom jeho tým i na jaře předvedl proti Spartě, s níž však na Letné prohrál 0:1. A stejný výsledek tým zaznamenal i v Ďolíčku s Plzní, přestože i v tomto duelu byli "klokani" po velkou část zápasu aktivnější a lepší.

Proti méně zvučným soupeřům už to ale bylo slabší, Koubkovi se stala osudnou zejména sobotní porážka na hřišti poslední Přbrami 0:1.

V šesti ligových jarních kolech posbírali zatím Bohemians všehovšudy jen tři body za remízy a vstřelili v nich jediný gól. "Velmi nás oslabil odchod Holendy," postěžoval si opakovaně Koubek, že v Bohemce teď nemá kdo vstřelit gól. "Posily" jako Kabajev či Markovič úplně vybouchly.

Koubkovi nevyšla ani sázka na to, že změní rozestavení týmu. Zkoušel s ním variantu s tříčlennou obranou, která se v defenzivní fázi měnila na pětičlennou. V praxi ale tento systém příliš nefungoval. V poháru proti Mladé Boleslavi už Bohemians hrála vzadu s klasickým kvartetem.

Mezi nejzajímavější hráče v týmu Bohemians patří i Martin Hašek junior, syn muže, který by měl přijít jako nový trenér. I mladý Hašek je sparťan, v Ďolíčku hostuje.

Další důležitý záchranářský duel čeká Bohemians v sobotu od 17 hodin, kdy hostí Jihlavu. Vedení klubu věří, že už v tomto utkání Martin Hašek tým Bohemians povede.

V průběžné ligové tabulce jsou "klokani" třináctí, mají 21 bodů stejně jako čtrnáctý Hradec Králové. Pod čarou sestupu jsou teď Jihlava (17 bodů) a Příbram (15).

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

Střípky z derby: Rada ječel na Koubka, Škoda se smál, Tvrdík s Marešem koukali do mobilů Střípky z derby: Rada ječel na Koubka, Škoda se smál, Tvrdík s Marešem koukali do mobilů Prohlédněte zde
reklama