reklama

Ščasný na lavičce Sparty končí. Ostudu v derby už letenský kouč neustál

Zdeněk Ščasný Zdeněk Ščasný autor: Milan Kammermayer
Fotbalové Sparta odvolala trenéra Zdeňka Ščasného. Vedení letenského klubu sáhlo k tomuto kroku po ostudných prohrách 1:3 doma v lize s Karvinou a 0:3 ve středečním pohárovém derby se Slavií.

"Situace po zápasech s Karvinou a na Slavii byla taková, že jsme museli udělat okamžité rozhodnutí. Dospěli jsme k tomu, že odvoláme trenéra, protože výsledky a předvedená hra byly velmi špatné," uvedl generální ředitel klubu František Čupr na webové stránce Sparty.

"Budeme nyní zvažovat varianty obsazení pozice hlavního trenéra. Uvidíme, zda ho přivedeme ještě v průběhu nadstavbové části ligy, nebo až před nadcházející sezonou," doplnil Čupr.

"Chtěl bych Zdeňkovi poděkovat za jeho práci, vím, jak moc chtěl být s klubem úspěšný. Jako klub neprocházíme jednoduchým obdobím a pro něj jako pro trenéra to nebylo snadné. Každopádně tým teď musí ukázat diametrálně odlišné výkony než v posledních dvou zápasech," citoval web Sparty sportovního ředitele klubu Tomáše Rosického.

V sobotním závěrečném utkání základní části Fortuna:Ligy povede Spartu na půdě Opavy dosavadní Ščasného asistent Michal Horňák, bývalý dlouholetý obránce letenského klubu a vicemistr Evropy z roku 1996.

Ščasný vedl Spartu jako trenér od loňského srpna, kdy po nečekaném vyřazení ve druhém předkole Evropské ligy se Suboticou nahradil odvolaného Pavla Hapala. Tým poté prožil nepovedený podzim, ale do jara vstoupil sérií šesti vítězství. Po ní však Letenští vyhráli jen jeden z posledních čtyř zápasů.

reklama