reklama

O půli už jsem si v kanclu balil věci, prohlásil kouč Slovácka Kordula. Spasil ho nadávající Daníček

Vlastimil Daníček (vlevo) v souboji s jihlavským Lukášem Zoubelem Vlastimil Daníček (vlevo) v souboji s jihlavským Lukášem Zoubelem autor: ČTK
Michal Kordula, trenér fotbalistů Slovácka, si po utkání s Jihlavou pořádně vydechl. Moravský tým si připsal první ligové vítězství pod jeho vedením, když během dvou minut otočil zápas s Jihlavou.

Uherské Hradiště - Slovácko přezimuje mimo sestupové pásmo, Jihlava zůstává po podzimní části poslední. Vzájemný zápas rozehrála lépe Vysočina, domácí ale ve druhém poločase otočili.

Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Prohlédněte zde

Velký kámen spadl ze srdce trenérovi domácích Michalu Kordulovi. Tým vedl od poloviny září a za deset ligových zápasů pod jeho vedením mužstvo nezvítězilo. Postupně se propadlo až na dno tabulky.

Domácí prožili děsivou první půli zápasu. Nejdříve ve čtvrté minutě Zajíc neproměnil penaltu, poté Slovácko obdrželo branku po standardní situaci a nevyužilo dvě obrovské šance. V hlavní roli byl záložník Vlastimil Daníček.

Do kabin šla s vedením 1:0 Jihlava. Jenže po pauze se v rozmezí dvou minut trefili domácí. Nejdřív právě Vlastimil Daníček, po něm v 51. minutě Jakub Petr. "Příběh Daníčka je silný," vydechl po zápase trenér Slovácka Kordula.

"Pořád jsem nabádal hráče, ať brání standardky natěsno. Pak přijde centr a Vlasta ho neuhlídal. Vzápětí dal tyčku. Pak neproměnil další šanci. V kabině pořád řval a nadával, protože z toho byl úplně vyřízený. Potom dal vyrovnávací gól. Je krásné, jak si pro to šel. Chtěl ten zápas zlomit," vylíčil příběh šestadvacetiletého záložníka.

Daníček: O poločase jsem hodně nadával

Fotbalový šlágr rozhodl Coufal, Liberec díky gólu svého kapitána zdolal Olomouc 1:0 Fotbalový šlágr rozhodl Coufal, Liberec díky gólu svého kapitána zdolal Olomouc 1:0 Čtěte zde

Daníček byl po utkání hodně bezprostřední. "O poločase jsem byl hodně naštvaný, a to je ještě slabé slovo. Naštvaný sám na sebe. První poločas šel za mnou a já to cítil. Chtěl jsem to zlomit a dal jsem do toho celého Vlasťu," pousmál se. Nakonec vstřelil vyrovnávací branku, ale věděl, že gólů měl dát víc. "Jsem frajer, který měl dát dneska hattrick," řekl.

"Já jsem byl o poločase v kanclu a balil si věci," přidal vtip trenér Kordula. "Přestávka nebyla úplně jednoduchá. Musím smeknout před týmem za to, jak zápas otočil. Ukázal charakter," těšilo čtyřicetiletého trenéra.

"Pro nejmladší mužstvo v lize je tohle hrozně těžké. Poločasová přestávka byla nepříjemná, ale nenadával jsem. Nadávky neplatí, toto mužstvo pracovat chce," doplnil Kordula atmosféru v kabině po prvním poločase. Slovácko opět doplácelo na neproměňování šancí, stejně jako o týden dřív ve Zlíně. "Myslel jsem, že kalich hořkosti jsme vypili před týdnem, ale to jsem nevěděl, co nás čeká s Jihlavou," kroutil hlavou trenér domácích.

Kluci z Moravy vyhrávají jen o gól

Slovácko nakonec dotáhlo utkání k vítězství, teprve druhému v letošní sezóně. Domácí přitom měli proti Jihlavě řadu velkých šancí ke vstřelení pojišťovací branky na 3:1. Nakonec se o výsledek strachovali až do poslední minuty.

"Měli jsme dát třetí branku a uklidnit to. Jenže my jsme takoví kluci z Moravy, co neumí vyhrávat o víc než o gól," usmál se Daníček.

Do Edenu dorazil "konfliktní tým" z Ostravy. S fanoušky Baníku byly zase problémy Do Edenu dorazil "konfliktní tým" z Ostravy. S fanoušky Baníku byly zase problémy Prohlédněte zde

Slovácko se odlepilo od posledního místa v tabulce a přezimuje na čtrnácté příčce. Velká satisfakce to pro tým z Uherského Hradiště není. "Zima nebude klidná. Máme jen dvanáct bodů, to je hrozně málo," ví Daníček.

Vítězství nad Jihlavou je nicméně před zimní pauzou pro Moravany po špatném podzimu příslibem. "Říkali jsme si, že už není možné, kam jsme museli spadnout a co jsme museli vytrpět, abychom vítězství ubojovali. Věřím tomu, že nás to posílí," uzavřel hodnocení podzimní části trenér Kordula.

reklama