reklama

Trenér Slovácka Levý: V přípravě nás trápí zranění, máme hodně úzký kádr

Stanislav Levý. Stanislav Levý. autor: ČTK
V červnu se po deseti letech vrátil trenér Stanislav Levý na lavičku prvoligového Slovácka. Loňský osmý tým nejvyšší české soutěže převzal po trenéru Svatopluku Habancovi, který kývl na nabídku brněnské Zbrojovky. Levý se vrátil do Česka po pěti letech, kdy trénoval kluby v Polsku a Albánii.

Uherské Hradiště – Trenér Stanislav Levý prožívá perné léto. Na začátku června se stal oficiálně novým trenérem Slovácka. Na seznámení s týmem neměl mnoho času, a tak si pomyslnou mozaiku hráčů skládá za pochodu.

„Mám na vás jen deset minut,“ omlouval se na začátku rozhovoru s tím, že má nabitý program. Slovácko za sebou má polovinu letní přípravy, v té druhé jej čeká letní soustředění v Rakousku. Ligu tým z Uherského Hradiště načne zápasem se Spartou.

Ve funkci hlavního trenéra Slovácka jste více než měsíc. Jak byste tuto dobu charakterizoval?

Letní příprava začala teprve před třemi týdny. Co se týče přístupu hráčů, tak by se dalo říct, že je všechno v pořádku. Přípravu nám trošičku kazí zranění. Dlouhodobější absence čeká útočníka Francise Koného a obránce Standu Hofmanna. Se zraněními se musíme vyrovnat. Šanci proto dostali hráči z juniorky. Průběžně si vyhodnocujeme, jak to vypadá, a diskutujeme o dalších možnostech.

Máte za sebou pět let působení v zahraničí. Máte už nějaký obrázek o klubu, abyste jej mohl srovnat s předchozími angažmá?

Příběh o Jarolímovi se Peltovi může protahovat. Čeká se střet s Berbrem o komisi rozhodčích a Patáka Příběh o Jarolímovi se Peltovi může protahovat. Čeká se střet s Berbrem o komisi rozhodčích a Patáka Čtěte zde

Každá štace je jiná. Působil jsem šestnáct let v Německu, potom jsem byl v Polsku a v Albánii, kam jsem se později ještě jednou vrátil. Je těžké srovnávat, protože každá země má svá specifika. V každém klubu se snažím odevzdávat absolutní maximum a to budu dělat i tady.

Jaký máte pocit z kabiny?

Co se týče přístupu, nevidím větší problémy. Je tu spousta mladých kluků, kteří mají kariéru před sebou, ale musí na sobě ještě hodně pracovat a poprat se o místo. Náš kádr je relativně úzký, ale i o tom diskutujeme.

Vzhledem ke zraněním jste mluvil o možném posílení mužstva. Můžete k tomu říct něco bližšího?

V pondělí proběhla schůzka s ředitelem klubu Vladimírem Krejčím, ale nebyl u toho sportovní ředitel Petr Pojezný, který je momentálně mimo republiku. Znovu se tedy potkáme následující pondělí po zápase s polským Radomiakem Radom a prohloubíme diskuzi. Před schůzkou bych ještě nechtěl o těchto záležitostech mluvit.

Radost fotbalistů Slovácka Radost fotbalistů Slovácka Foto: ČTK

Jaké věci jste oproti předchozímu trenéru Habancovi změnil?

Nevím, jak vypadaly tréninky mého předchůdce Habance, ale myslím si, že každý trenér má svůj rukopis. Trenéři mají různě postavené tréninky, přípravy na utkání a další věci. Je důležité poznat kádr a jeho jednotlivce, což v mém případě stále ještě probíhá. Tři týdny na seznámení s týmem jsou relativně krátká doba. Potom se pokusím mužstvu napasovat taktiku, kterou budeme chtít hrát. Na to máme ještě tři týdny, ve kterých nás čekají těžké zápasy. Ty by měly jasně ukázat, kde ještě eventuálně máme problémy.

Mohl byste alespoň naznačit možná úskalí?

Máme hodně mladých hráčů, kteří dostali šanci v přípravě. Současně je kádr docela úzký, ale já nedělám mezi hráči rozdíly podle věku nebo jména. Důležité je mít v týmu konkurenci, protože tím rostou výkony každého hráče. O tom budu s vedením také mluvit.

Hotovo, Krejčí zkusí italskou Serii A. Boloňa zaplatí Spartě přes 100 milionů korun Hotovo, Krejčí zkusí italskou Serii A. Boloňa zaplatí Spartě přes 100 milionů korun Čtěte zde

Čeká vás soustředění v Rakousku, co bude jeho hlavní náplní?

Do ligy moc času nezbývá, takže se budeme soustředit hlavně na herní záležitosti. Budeme pilovat taktické věci, standardní situace a podobně. Pokud se nestane nic neočekávaného, budeme hrát proti hodně zajímavým zahraničním soupeřům.

Mohl byste závěrem přidat tip na vítěze Eura?

Nejsem žádný tipér, ani nesázím. (úsměv) Předturnajové prognózy se ale do určité míry potvrdily, i když je poznamenalo brzké vypadnutí Španělů. Před začátkem Eura jsem říkal, že daleko projdou Němci i Francie. Podle mě byl jejich zápas předčasným finále.

reklama