reklama

Trpišovský po další ligové prohře: Musíme zvážit, jestli nedat přednost české lize před Evropskou

SL, Dukla Praha-Liberec: Jindřich Trpišovský SL, Dukla Praha-Liberec: Jindřich Trpišovský autor: Zlata Vostrá
Slovan Liberec nezvládl v Edenu zápas proti Slavii a po prohře 1:0 mu v české lize začínají unikat místa zaručující evropské poháry. Trenér Liberce Jindřich Trpišovský nemohl v zápase počítat se sedmi hráči a po zápase přiznal, že Slovan bude zvažovat, jestli neupřednostní českou ligu před Evropskou ligou.

Praha - Fotbalový Liberec prohrál v Edenu s pražskou Slavii a po sedmi zápasech se krčí s pěti body těsně nad sestupovým pásmem. Trenér hostí Jindřich Trpiškovský během pozápasové tiskové konference přiznal, že Liberec zváží, jestli neobětuje Evropskou ligu ve prospěch české ligy.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

"Letos nás bohužel srážejí výpadky z ideální základní sestavy. V nové sezoně zatím nedokážeme naše klíčové hráče nahradit. Když nám minulou sezonu někdo ze sestavy vypadl, tak kvalitu udrželi i další v pořadí. Zatímco letos se nám klíčové hráče nahradit nedaří," vidí největší problém v dosavadní špatné ligové bilanci trenér Liberce Jindřich Trpišovský.

Liberec prošel kvalifikací o Evropskou ligu a od začátku sezony bojuje na dvou frontách. "Dneska nám kvůli viróze v týmu a dlouhodobým zraněním chybělo sedm hráčů. A je to strašně znát. Chyběl nám zraněný Milan Baroš, který v posledních zápasech táhl tým gólově. Stejně, tak středoví hráči. Jan Sýkora nastoupil na posledních dvacet minut, protože v posledních dnech ani netrénoval. Takové hráče letos jen těžko nahrazujeme," řekl Trpišovský o největších ztrátách v týmu.

Barošovo zranění by nemělo být vážné

Liberec příští týden čeká zápas s Karvinou a v něm už by se Milan Baroš mohl objevit. "Milan už hrál několik posledních zápasů se zraněním třísel a v zápase s Karabachem si poranil ještě lýtko. Ale prognózy jsou příznivé, s Karvinou už by mohl být k dispozici," popsal zdravotní situaci Baroše Trpišovský, který ujistil, že proti Karviné nastoupí Liberec v nejlepší možné sestavě.

Liberec letos získal v sedmi zápasech pouhých pět bodů a momentálně figuruje na čtrnácté příčce tabulky. "Pro nás je momentálně prioritou liga, protože bychom se do evropských pohárů chtěli kvalifikovat i příští rok. Ale na druhou stranu hodit Evropskou ligu za hlavu je nesmysl. Je určitě na zvážení, jak bude příští rok kádr široký a kvalitní. Určitě se nechceme dostat do situace, že bychom byli nuceni jednu ze soutěží odepsat," zakončil Trpišovský.

reklama