reklama

Balík pro Trpišovského. Má brát přes milion měsíčně, více měl jen Stramaccioni

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský. Trenér Slavie Jindřich Trpišovský. autor: Milan Kammermayer
Trenér Jindřich Trpišovský se podle Mladé fronty DNES a deníku Sport dohodl s fotbalovou Slavií na nové tříleté smlouvě s roční opcí. Má si vydělat 1,3 milionu korun měsíčně, což z něj udělá druhého nejlépe placeného kouče v historii české ligy. Kontrakt by měl podepsat ve čtvrtek, kdy Slavia pořádá tiskovou konferenci před začátkem nového ligového ročníku.

"Jindra ještě nic nepodepsal. Nic není hotové a do té doby nemá cenu to jakkoli komentovat," řekl Mf DNES Trpišovského agent Jiří Müller.

Čtyřiačtyřicetiletý Trpišovský trénuje Slavii od prosince 2017. Bývalý kouč Viktorie Žižkov a Slovanu Liberec v posledních dvou letech ovládl s červenobílými první ligu. Slavii dovedl rovněž ke dvěma vítězstvím v domácím poháru, do základní skupiny tohoto ročníku Ligy mistrů a v sezoně 2018/19 do čtvrtfinále Evropské ligy.

Loni na jaře prodloužil Trpišovský s vršovickým klubem smlouvu do roku 2021 a navzdory zájmu ze zahraničí si angažmá ještě prodlouží. Dosud si podle Sportu vydělal zhruba 900.000 korun měsíčně. Nyní má brát 1,3 milionu plus prémii 100.000 korun za každý získaný bod. Lepší smlouvu měl v české lize jen Ital Andrea Stramaccioni, který během svého nepovedeného působení ve Spartě inkasoval údajně zhruba tři miliony korun za měsíc.

reklama