reklama

Tvrdé tresty za blamáž s Baníkem: Pokuta tři miliony a ultimátum pro Stramaccioniho i drahé posily

Néstor Albiach po neproměněné penaltě Néstor Albiach po neproměněné penaltě autor: ČTK
Pořádnou bouři na Letné způsobilo vyřazení v osmifinále MOL Cupu s Baníkem (2:2, na penalty 2:4). Vedení klubu napařilo trenérům a hráčům pokutu ve výši tří milionů korun, tým navíc musí dojet podzim v maximálním modu, jinak v zimě přijdou rozsáhlé změny.

Praha - Titul už je s největší pravděpodobností ztracen, navíc po středeční porážce s Baníkem je jasné, že Sparta v této sezoně zůstane bez trofeje. Majiteli klubu Danieli Křetínskému evidentně došla trpělivost a tým potrestal vysokou pokutou. Informaci přinesl deník Sport.

Tohle není krize, tohle je už průšvih. Sparta je rozložená, fráze o vyšších cílech jsou pouhým alibi Tohle není krize, tohle je už průšvih. Sparta je rozložená, fráze o vyšších cílech jsou pouhým alibi Čtěte zde

Italský trenér Andrea Stramaccioni má pět ligových zápasů na to, aby vedení klubu přesvědčil o tom, že se s letenským týmem vydal po té správné cestě. Jinak končí.

"Vyřazení z poháru je velkým zklamáním, je to další nesplněný cíl, který před týmem v této sezoně stál. Výsledky jsou daleko za očekáváním. Do konce podzimní části zbývá pět ligových utkání a očekáváme maximální nasazení, výkon i výsledky. Po skončení první poloviny soutěže si vyhodnotíme přínos jednotlivých hráčů i realizačního týmu a přijmeme případná opatření," prohlásil pro deník Sport generální ředitel klubu Adam Kotalík.

Letenský celek, který v létě investoval stamiliony do posil především ze zahraničí, hraje už pouze ligovou soutěž, v níž je bez reálné šance na titul. Po jedenácti kolech ztrácí z pátého místa tabulky propastných 15 bodů na vedoucí Plzeň. Pokutu ve výši tří milionů si rozdělí hráči i realizační tým v poměru k výši svých příjmů.

Sparta do Všetat a Stramaccioni místo Kalouska? Sociální sítě se baví na účet letenské mizérie Sparta do Všetat a Stramaccioni místo Kalouska? Sociální sítě se baví na účet letenské mizérie Čtěte zde
reklama