reklama

Tvrdík v dopise Paskovi zkritizoval Buchu i agenturu Sport Invest: Opakovaně nás poškodili, napsal

Jaroslav Tvrdík Jaroslav Tvrdík autor: ČTK
Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík se opět vyjádřil ke kauze odchovance sešívaných Pavla Buchy, který s klubem odmítá prodloužit smlouvu.

Praha - Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík v otevřeném dopise šéfovi Asociace fotbalových agentů Pavlu Paskovi zkritizoval stávkujícího záložníka Pavla Buchu i jeho zastupující agenturu Sport Invest, se kterou už pražský klub odmítá spolupracovat. Kvůli tomu Paska svolal svou asociaci k projednání situace.

Slavia talentovanému odchovanci Buchovi nedovolila zanést do smlouvy výstupní klauzuli ve výši 1,5 milionu eur (asi 39 milionů korun). Poté co dvacetiletý hráč odmítl prodloužit kontrakt, byl přeřazen do juniorky. S A-týmem poté odmítl odcestovat na soustředění.

Tvrdík se na společném jednání dozvěděl, že Bucha ztratil důvěru v trenérský štáb Slavie v čele s hlavním koučem Jindřichem Trpišovským, především kvůli nedostatečné komunikaci a nedostatku příležitostí v zápasech minulé sezony.

"Všichni relevantní představitelé sportovního úseku klubu hráčovy důvody chápou jako zcela nepravdivé a zástupné," napsal Tvrdík v dopise zveřejněném na slávistickém webu.

"Kromě plně standardní komunikace mezi hráčem a trenérským týmem Jindřich Trpišovský hráče také v řadě případů vozil osobně domů, protože mají bydliště v blízkém sousedství," doplnil bývalý ministr obrany.

Bucha strádá v juniorce. Končíme s jeho hráčskou agenturou, rozzlobil se slávistický šéf Tvrdík Bucha strádá v juniorce. Končíme s jeho hráčskou agenturou, rozzlobil se slávistický šéf Tvrdík Čtěte zde

Tvrdík také uvedl, že Slavia u hráčů A-mužstva nebude akceptovat výstupní doložky, a zopakoval, že klub s čínskými vlastníky nebude s agenturou Sport Invest spolupracovat na nových případech. "Její jednání opakovaně klub poškodilo," podotkl devětačtyřicetiletý funkcionář.

reklama