reklama

Uhrin končí ve Slavii, Tvrdík vynadal hráčům kvůli přístupu

Dušan Uhrin mladší Dušan Uhrin mladší autor: Milan Kammermayer
Po sérii neuspokojivých výsledků končí ve fotbalové Slavii trenér Dušan Uhrin mladší. Spolu s ním odchází i sportovní ředitel klubu Josef Jinoch. Kdo Uhrina nahradí, zatím není jasné, spekuluje se o jménech Radoslava Látala a Luboše Kozla. "Jsme mimořádně nespokojeni s přístupem některých hráčů. Za klub, jako je Slavia, se hraje se srdcem a nasazením, což se v řadě zápasů nestalo. Od nového realizačního týmu proto očekáváme razantní změny jak v herním projevu, tak v přístupu hráčů. S hráči navíc chceme o tom, jak si představujeme hru za Slavii, důrazně hovořit,” prohlásil Jaroslav Tvrdík na oficiálním webu klubu.

Praha – Nedělní porážka 1:3 v Plzni se stala osudnou trenérovi Slavie Dušanovi Uhrinovi mladšímu. Vedení klubu jej v pondělí odvolalo z funkce. Společně s ním končí i sportovní ředitel Josef Jinoch.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

Kdo Uhrina nahradí, zatím není jasné. Mluví se o bývalém hráči Slavie Luboši Kozlovi, který je ovšem smluvně vázaný u FAČR, druhým často skloňovaným jménem je Radoslav Látal, jenž naposledy vedl polské Gliwice.

"Od nového realizačního týmu proto očekáváme razantní změny jak v herním projevu, tak v přístupu hráčů,” prohlásil zástupce čínských majitelů Jaroslav Tvrdík na oficiálním webu klubu.

"S hráči navíc chceme o tom, jak si představujeme hru za Slavii, důrazně hovořit. Jsme mimořádně nespokojeni s přístupem některých hráčů. Za klub, jako je Slavia, se hraje se srdcem a nasazením, což se v řadě zápasů nestalo," dodal Tvrdík.

Slavia, která po převzetí čínskou společností CEFC za poslední rok mohutně posílila, se aktuálně nachází na 10. příčce ligové tabulky, když v nové sezoně ze čtyř zápasů vyhrála pouze nad trápící se Příbramí.

Plzeňští poslali Čalounovi do nebe výhru, gólostroj ovšem rozjeli až po přestávce Plzeňští poslali Čalounovi do nebe výhru, gólostroj ovšem rozjeli až po přestávce Prohlédněte zde

Sešívaní už se také rozloučili s Evropskou ligou, kde sice postoupili přes Talin a Rio Ave až do play-off, tam ale vypadli při celkovém skóre 0:6 s Anderlechtem, a základní skupinu si tak nezahrají.

Uhrin vedl Slavii od června 2015 a v uplynulé sezoně ji dovedl k pátému místu v lize. Ve 34 ligových zápasech měl celkovou bilanci 15 výher, 12 remíz a sedm porážek.

Neodvolatelny odvolan. Muj tip: Látal

Zveřejnil(a) Luděk Mádl - Aktuálně.cz dne 29. Srpen 2016
reklama