reklama

Kučera je jako můj syn, kecat mu do toho nehodlám, říká navrátilec Uličný a burcuje Baník k záchraně

Petr Uličný se raduje po utkání Sigmy se Spartou. Petr Uličný se raduje po utkání Sigmy se Spartou.
Ostravský Baník posiluje nejen na hráčském poli, ale také na tom funkcionářském. Do nově vzniklé sportovní rady usedne také známý trenér Petr Uličný, který se do slezského klubu vrací po 21 letech. Sedmašedesátiletý kouč v rozhovoru pro Aktuálně.cz popsal nejen svou novou roli v Baníku, zavzpomínal také na dobu, kdy Slezany sám vedl.

Ostrava - V Baníku naposledy působil v roce 1997. Teď se Petr Uličný vrací, aby svými radami a zkušenostmi pomohl slezskému klubu k záchraně. Ostravané tak pokračují v posilování, kromě Dameho Diopa a Martina Filla, kteří budou za výsledky bojovat přímo na hřišti, vylepšují také funkcionářské zázemí. Kromě Uličného do Baníku zamířili Zdeněk Nehoda či Marek Jankulovski.

Proč jste kývl Baníku na spolupráci?

Tak to je jednoduché. Dostal jsem nabídku od majitele klubu pana Brabce, který žije v Kroměříži. Já odtamtud pocházím, takže to určitě hrálo svou roli. Druhou věcí bylo také, že v klubu trénuje Radim Kučera, se kterým už jsem několikrát spolupracoval. Prvně v sezoně 2002/2003, pak ještě jako hráč v ročníku 2011/2012, to jsme spolu v Olomouci vyhráli pohár. A když Radim koučoval ve Znojmě, oslovil mě jako mentora, protože ještě neměl licenci. Máme spolu hezký vztah.

Jak probíhala jednání?

Majitel Baníku chtěl vytvořit sportovní radu a našel tam pro mě místo. Nabídka byla konkrétní, domluvili jsme se zatím na půlroční spíše mentorské spolupráci.

Jaké budete mít v klubu pravomoce?

Jak už jsem říkal, pan Brabec vytvořil sportovní radu, kterou povede Zdeněk Nehoda. Dále tam budou Marek Jankulovski, Dušan Vrťo, já a Michal Bělák. Všechny ty kluky znám osobně, Marka Jankulovského a Dušana Vrťa jsem dokonce trénoval. My v té sportovní radě budeme dělat všechno pro to, abychom Baníku pomohli k záchraně, ať už na poli přestupů, nebo v rámci celkového chodu klubu. A proto jsem panu Brabcovi na jeho nabídku kývl. 

Baník pokračuje v posilování. Definitivně získal Filla, o kterého měla zájem Plzeň Baník pokračuje v posilování. Definitivně získal Filla, o kterého měla zájem Plzeň Čtěte zde

Budete Radimu Kučerovi pomáhat i na lavičce, nebo zůstanete na tribuně?

Ne, to rozhodně ne. On má svůj vlastní realizační tým, kterému věří. Shodou okolností jsem jeho členy taky trénoval. Bronislav Červenka, Víťa Baránek… Já se s nimi o tom fotbale budu spíše bavit a nabízet jim nějakou oponenturu. Ale na lavičce rozhodně nebudu, není důvod, abych tam byl.

Co říkáte na podzimní výkony Baníku?

Tak výkony jako takové špatné nebyly. Chybí výsledky a to je ten klíčový problém. Spoustu zápasu musel Baník dotahovat. Většinou se jim to povedlo stáhnout do remízy, to ale nestačilo. Pamatuju si na zápasy proti Teplicím nebo Zlínu, tam taky Baník rychle prohrával, pak dokázal vyrovnat, ale už ten zápas nestrhl na svou stranu. Body ale chybí, a právě proto je Baník tam, kde je. Má jedenáct bodů a bude se muset zvednout.

Čtu noviny, vidím, že se posiluje, takže věřím, že se záchrana podaří. Radim Kučera je navíc takový můj syn, jak se říká "z prvního šuplíku", máme se rádi, takže doufám, že ta naše spolupráce bude konstruktivní. Rozhodně mu ale nechci kecat do trénování, budu spíše takový mentor. 

Kam až může Baník vyskočit?

To nevím, to jsou spekulace. Opravdu si netroufám tipovat. Ale může se zachránit, to vím určitě. Co může, vždyť on se musí zachránit!

Pamatujete si na své dřívější angažmá v Ostravě? Už je to docela dávno…

No to víte, že si pamatuju. Už je to přes dvacet let, sezona 96/97. Lidi chodili, měl jsem v kádru skvělé kluky, hráli tam Jankulovski, Vrťo, Samec, Slončík. Vynikající mužstvo. Na tu dobu samozřejmě rád vzpomínám a jsem rád, že se ten pomyslný kruh moravských klubů může uzavřít. V Brně, Olomouci i Zlíně jsem byl dvakrát, jen v Ostravě mi to chybělo. Vracím se až teď, sice jako poradce, ale i to se počítá.

Do Edenu dorazil "konfliktní tým" z Ostravy. S fanoušky Baníku byly zase problémy Do Edenu dorazil "konfliktní tým" z Ostravy. S fanoušky Baníku byly zase problémy Prohlédněte zde
reklama