reklama

Myslel jsem i na hattrick, přiznal Hašek. Hrdina Sparty zaskočil za utrápené útočníky

Martin Hašek slaví jeden ze svých dvou zásahů do sítě Ostravy Martin Hašek slaví jeden ze svých dvou zásahů do sítě Ostravy autor: Milan Kammermayer
Na pravidelný gólový příspěvek od útočníků fotbalová Sparta stále čeká. Domácí zápasy tak rozhodují jiní hráči z pole. Obě branky souboje s Baníkem vstřelil domácí záložník Martin Hašek.

Letenští utkání s Baníkem pohodlně kontrolovali. Hosté se v zápase nedostali k pasáži, kdy by Spartu dokázali zatlačit nebo výrazněji ohrozit brankáře Nitu. Sparta ve hře sice dominovala, ale v utkání bohatém na souboje a fauly si mnoho brankových příležitostí nevypracovala.

Rozhodl až sváteční střelec Hašek. "Jsem rád za každého hráče, co vstřelí branku. Góly nám chybí. Nemáme kvalitu ve finální fázi," přiznal po zápase trenér Václav Jílek. Dva zásahy středního záložníka nasměrovaly Pražany k vítězství.

Nejdřív Hašek překonal v 10. minutě Budinského překvapivou střelou na bližší tyč, chvíli před poločasem za něj usměrnil hlavou centr ze strany. "Ani nevím, jestli to bylo od tyče nebo za tyč. Byl jsem z úhlu. Pomyslel jsem i na hattrick, ale jsem vděčný za dva góly," přiblížil radost ze své druhé trefy, která znamenala jedenáctou branku v lize.

Z výhry měl o to větší radost, že Sparta zažívala náročný týden. Odehrála třetí utkání v osmi dnech, navíc dvě předchozí - s Boleslaví a Trabzonsporem - prohrála.

"Nebylo to úplně jednoduché, protože jsme měli jen tři dny pauzu od posledního zápasu, k tomu hodně cestování, málo spánku, zklamání po dvou neúspěších. Jsme ohromně rádi z toho, jak to dopadlo," usmíval se třiadvacetiletý střelec.

K tomu, aby Letenští přetavili dílčí úspěchy ve vítěznou šňůru podle Haška chybí větší lehkost. "V principu je základem úspěchu, abychom se fotbalem bavili a zároveň dokázali tvrdě pracovat. Nemůžeme se jenom bavit, ale zároveň se nedá jen pracovat bez lehkosti a uvolnění, protože fotbal je tvůrčí práce a musíte se na hřišti cítit dobře a uvolněně," přemýšlel.

Spartě chybí především větší produktivita v zakončení. Libor Kozák se v jejím dresu trefil v soutěžním utkání před týdnem, když vyrovnával proti Mladé Boleslavi, s Baníkem se už ale střelecky zase odmlčel. Stejně jako Benjamin Tetteh, který ho ve druhém poločase vystřídal a dostal se do dvou velmi dobrých šancí.

"Plavšič měl dnes hodně situací, které mohly skončit minimálně ohrožením branky soutěže. Pak Trávník, Hašek, Tetteh i Kozák. Trošku to skřípe," byl si vědom trenér Jílek.

"Proti Baníku jsme chtěli být odpovědní a pracovití, což se povedlo. Jenže pokud nebudeme střílet branky, tak to bude k ničemu. Doufám, že s dobrými výsledky přijde i sebevědomí," uzavřel hodnocení.

Fanoušci Baníku ukradli sudy a házeli je na diváky. Policie zadržela 28 výtržníků Fanoušci Baníku ukradli sudy a házeli je na diváky. Policie zadržela 28 výtržníků Čtěte zde
reklama