V domácím fotbalovém poháru postoupily všechny prvoligové týmy

29. 8. 2018 19:19
Všechny čtyři prvoligové týmy zvládly v dnešních zápasech 2. kola domácího fotbalového poháru MOL Cupu proti soupeřům z nižších soutěží roli favorita a postoupily.
Radost fotbalistů Bohemians Praha 1905.
Radost fotbalistů Bohemians Praha 1905. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Nejvíce práce měla Mladá Boleslavi, která vyhrála na půdě třetiligového Převýšova těsně 2:1. Teplice rozstřílely Admiru Praha 6:0, Karviná zvítězila v Líšni 4:0 a Bohemians 1905 v Dobrovici 3:0.

Teplice si částečně spravily chuť po třech ligových nezdarech za sebou a na půdě divizní Admiry si zastřílely. Severočeši dali v každém z poločasů po třech gólech, dvakrát se trefil Hora.

Karviná, která se o víkendu v lize dočkala prvního vítězství v sezoně, nasadila na půdě třetiligového lídra Líšně hráče širšího kádru, přesto jasně zvítězila. Favorit přečkal v úvodu několik šancí brněnského klubu včetně tyčky a pak v rozmezí čtyř minut udeřili Ramírez a slovenská posila Krivák, který dal první branku v novém angažmá. Ramírez se po pauze prosadil znovu a skóre uzavřel Suchan.

Také Mladá Boleslav nechala řadu hráčů odpočívat, a proto měla s posledním celkem třetí ligy Převýšovem práci. O postupu favorita rozhodl během úvodní půlhodiny dvěma brankami navrátilec do sestavy Mareš, který dal brzký gól a pak proměnil penaltu. Mezitím domácí Koubek srovnal na průběžných 1:1.

Do sestavy Bohemians se po zranění vrátil veterán Jindřišek a jeho celek měl proti třetiligové Dobrovici utkání pevně pod kontrolou. Skóre otevřel ve 24. minutě Nečas, pět minut před přestávkou proměnil penaltu Juliš a v závěru se trefil Záviška, který navázal na svou branku při ligové remíze 1:1 se Spartou.

Největším překvapením dnešního programu bylo vyřazení Hradce Králové. Jeden ze spolufavoritů druhé ligy prohrál 1:2 na půdě třetiligové Olympie Radotín, klubu, který v minulosti působil rovněž v Hradci Králové.

Druhé kolo poháru pokračuje dohrávkami příští týden, nejlepších pět celků minulého ligového ročníku pak vstoupí do MOL Cupu až ve 3. kole.

2. kolo českého fotbalového poháru MOL Cupu:

Dobrovice - Bohemians Praha 1905 0:3 (0:2)

Branky: 24. Nečas, 40. Juliš z pen., 84. Záviška.

Admira Praha - FK Teplice 0:6 (0:3)

Branky: 52. a 81. Hora, 29. Moulis, 30. Žitný, 45.+1 Jeřábek, 46. Červenka.

Převýšov - FK Mladá Boleslav 1:2 (1:2)

Branky: 16. Koubek - 6. a 29. z pen. Mareš.

Líšeň - MFK Karviná 0:4 (0:2)

Branky: 28. a 48. Ramírez, 32. Krivák, 59. Suchan.

Litoměřicko - České Budějovice 0:2 (0:1), Ústí nad Orlicí - Žižkov 0:1 (0:1), Dvůr Králové - Vlašim 0:2 (0:1), Olympia Radotín - Hradec Králové 2:1 (1:0), Brozany - Chrudim 1:2 (0:0), Benátky nad Jizerou - Pardubice 0:2 (0:1), Hostouň - Vltavín 1:5 (0:3), Slavičín - Znojmo 3:3 po prodl. (2:2, 2:2), pen. 5:4, Polná - Hranice 2:1 (0:1).