reklama

Všechny ligové kluby měly kontrolní testy negativní a mohou hrát

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Kontrolní testy fotbalistů Mladé Boleslavi na covid-19 byly v pořádku, takže Středočeši mohou nastoupit k nedělnímu úvodnímu zápasu sezony na hřišti Bohemians Praha 1905.

Také Klokani mají za sebou dodatečné náběry s negativními výsledky stejně jako Ostrava a České Budějovice. Všech devět zápasů prvního ligového kola se tak uskuteční v původně plánovaném termínu.

Sparta vévodí tabulce, Brno má jediný bod. Projděte si ligový program a výsledky Sparta vévodí tabulce, Brno má jediný bod. Projděte si ligový program a výsledky Prohlédněte zde

Mladá Boleslav měla pozitivního jednoho hráče širšího kádru, který je bez příznaků nemoci. U Bohemians 1905 odhalily úvodní testy hned čtyři nakažené. Původně měli Pražané zamířit do pětidenní izolace, ale po negativním druhém kole testů mohou hrát.

"Kontrolních odběrů se zúčastnili všichni negativně testovaní včera. Po několika hodinách laboratorních testů máme negativní výsledky, s těmi jsme seznámili hygienu a po třetí hodině odpolední jsme získali potvrzení, že k utkání můžeme nastoupit," uvedli Bohemians 1905 na klubovém webu.

Nastoupit k utkání v Karviné smí po druhém kole negativních testů i Ostrava. V týmu Baníku páteční testy odhalily jednoho nakaženého.

Českobudějovické Dynamo, které v pátek informovalo rovněž o jednom pozitivním nálezu, může v neděli absolvovat domácí zápas s pražskou Slavií. Úřadující mistři kvůli pozitivnímu testu jednoho hráče museli předčasně ukončit soustředění v Rakousku. Celek z Edenu byl po návratu v izolaci, ale další kola testů už byla negativní, takže i slávisté mohou v neděli hrát.

"Čtvrtý test negativní. S hygieničkou jsme si vzájemně poděkovali za příjemnou a profesionální spolupráci a popřáli si, abychom se dlouho neslyšeli," napsal dnes na twitteru šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

Dodatečnými kontrolami s negativními výsledky už dříve prošly také Plzeň s Olomoucí a oba celky dostaly svolení k zápasům nastoupit. Viktoria v pátek doma porazila Opavu 3:1, Hanáci dnes na svém hřišti zdolali Liberec 1:0. Celkem mělo před prvním kolem nové sezony pozitivní nálezy na koronavirus sedm klubů včetně Slavie.

Až do začátku tohoto týdne platilo, že v případě pozitivního testu u některého z hráčů musel do dvoutýdenní karantény celý tým. Po jednání rady vlády pro zdravotní rizika se zástupci sportů mají nově zamířit do izolace jen nakažení, pokud budou ostatní členové mužstva negativní.

reklama