reklama

Vácha skončil ve Spartě na hodinu. Je to pro mě šok, přiznal záložník

Lukáš Vácha Lukáš Vácha autor: Milan Kammermayer
Fotbalový záložník Lukáš Vácha byl s okamžitou platností vyřazen z kádru Sparty a může si hledat nové angažmá. "Je to pro mě samozřejmě šok, ale Sparta byla neúspěšná a rozhodnutí jejího vedení respektuji," nechal se slyšet Vácha.

Praha - Italský trenér Pražanů Andrea Stramaccioni přestal s Lukášem Váchou podle deníku Sport počítat pár dnů po sobotním utkání s Brnem (0:2), v němž Vácha poprvé po dlouhém zranění nastoupil v základní sestavě.

Proč Frýdek na Letné asi zůstane, jak zní Deliho tajná smluvní klauzule a které hvězdě zatrhli Leeds Proč Frýdek na Letné asi zůstane, jak zní Deliho tajná smluvní klauzule a které hvězdě zatrhli Leeds Prohlédněte zde

"Já jsem teď hlavně rád, že jsem konečně zdravý a můžu zase hrát. Věřím, že tímhle můj fotbalový život nekončí," řekl Vácha, který má ve Spartě smlouvu do příštího léta.

Osmadvacetiletý slávistický odchovanec Vácha přišel do Sparty z Liberce v lednu 2013 a zařadil se mezi opory týmu. Zastával funkci zástupce kapitána a klub ho často využíval jako jednu z tváří marketingových akcí. Vloni v září byl na operaci a vynechal zbytek podzimu, zdravotní problémy měl i letos.

Podle agenta Jiřího Müllera odejde Vácha nejspíš na hostování. "Klub už několik týdnů avizoval, že dojde k zúžení kádru, a nyní tyto procesy nabraly na intenzitě. Ale o jednotlivých hráčích do médií mluvit nebudeme," řekl ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík. Aktuálně šestý tým tabulky měl po vyřazení v 3. předkole Evropské ligy v kádru 31 hráčů.

reklama