reklama

Drahé posily? Měli bychom se snažit, abychom venku měli stejné, ne-li větší peníze, říká Vácha

Lukáš Vácha Lukáš Vácha autor: Milan Kammermayer
Záložníka Lukáše Váchu překvapily letní nákupy Sparty. Příchod drahých posil však vidí pozitivně.

Františkovy Lázně - Velké změny ve Spartě záložníka Lukáše Váchu překvapily. Příchod italského trenéra Andrey Stramaccioniho a posil ze zahraničí však považuje za možnost, jak si čeští fotbalisté můžou vyzkoušet mezinárodní atmosféru, která by je čekala po přestupu do ciziny.

Liga nebyla nikdy lákavější! Proč Sparta a Slavia přivábily hvězdy právě teď a na kolik je přijdou Liga nebyla nikdy lákavější! Proč Sparta a Slavia přivábily hvězdy právě teď a na kolik je přijdou Čtěte zde

Sparta vedle bývalého kouče Interu Milán a Panathinaikosu přivedla také rakouského útočníka Marca Janka nebo izraelského záložníka Tala Ben Haima. "Myslím, že to nepřekvapilo jen mě," řekl Vácha na setkání s novináři během soustředění ve Františkových Lázních.

Národnostní směs v kabině za potíž nepovažuje. "V tom by neměl být problém. Funguje to tak v jiných světových klubech. Navíc je to skládačka a trenér hráče vybíral tak, aby to do sebe zapadlo a každý z hráčů něco týmu přinesl," dodal. "Je to velké plus a zkušenost pro nás. Je to nějaké otrkání, kdyby někdo chtěl jít hrát ven," přidal.

Zlou krev podle něj nebude dělat ani to, že hráči ze zahraničí budou ve Spartě hrát ze výrazně větší peníze než domácí fotbalisté. "Já se na to dívám z druhé strany. Jestli sem chodí hráči ze zahraničí hrát za velké peníze, tak to prostě je. Každý český hráč by měl mít sen zahrát si venku. My bychom se proto měli snažit, aby se nám to povedlo a měli jsme stejné, ne-li větší peníze než oni," prohlásil.

Za problém nepovažuje ani komunikaci v angličtině. "Trenér po nás chce, abychom hodně na hřišti mluvili. Hlavně aby hráči zezadu udržovali herní styl, který bude vyžadovat," uvedl Vácha. "Takže se nebavíme o ničem, co by bylo nějak náročné a nedokázali si to přeložit," přidal.

"Trenér se sám učí česká slovíčka a i kluci cizinci za námi sami chodí a ptají se, co se jak řekne česky." poznamenal Vácha. "Snažíme se mít základní pokyny v češtině. Za chvíli to navíc budeme mít tak omlácené, že si každý vzpomene," prohlásil.

Vedle Sparty přivedla zvučené posily ze zahraničí také Slavia, což je podle Váchy jedině dobře. "Myslím, že česká liga je podceňovaná," uvedl. "V tuhle chvíli přišla velká jména, hráči, co mají zkušenosti a jsou to hvězdy v nároďácích. Liga bude mít kvalitu a uvidíme, jak to bude vypadat. Pro český fotbal je to jen dobrá vizitka," dodal.

reklama