reklama

Válka nekončí, vzkazuje Páník. Ostravští se přesvědčili, že potřebné body mohou udělat s každým

Lukáš Pazdera dal gólové razítko na výhru Baníku nad Bohemians Lukáš Pazdera dal gólové razítko na výhru Baníku nad Bohemians autor: Dalibor Sosna
Baníku se dýchá o něco lépe, kouč chválil agilní krajní obránce, kteří rozhodli o výhře nad Bohemians.

Ostrava - Odepisované mužstvo dýchá. A už dokonce není ani poslední v tabulce. Ostravský Baník porazil v sobotu Bohemians 2:0 a ve fotbalové lize pod sebe v tabulce stlačil Brno. Ostrava si připsala třetí vítězství z posledních čtyř zápasů a na příčky zajišťující záchranu ztrácí jediný bod.

"Jsem rád, že se nám daří, ale pořád není nic hotového. Je vidět, že když všichni do toho dají maximum, ty výsledky se dají udělat. Každý může v lize porazit každého, Bohemka před týdnem udělala Plzeň, ale my ji porazili. Velmi dobře jsme se na ni připravili a zaslouženě jsme brali tři body," lebedil si obránce Jiří Fleišman.

"Neřeknu nic jiného, že jsme udělali zase jen další krůček, ale válka nekončí a potřebujeme další body," nehodlá se uspokojit kouč Ostravy Bohumil Páník.

Z utkání s Klokany z Vršovic měl přitom trochu obavy, vždyť vršovické mužstvo v minulém kole rozneslo pěti góly lídra z Plzně. "Po výhře Bohemians v minulém zápase jsme z nich měli respekt, ale věděli jsme, jaký mají způsob hry," podotkl Páník.

Své mužstvo na soupeře připravil perfektně. "Vypracovali jsme si šance už v prvním poločase, ale Fryšták je chytil," pokýval hlavou ostravský kouč. 

Po změně stran už to Baníku vyšlo a dostal se do dvoubrankového vedení díky agilním obráncům. "Naše odhodlání se zúročilo ve druhé půli a dali jsme dvě nádherné branky našimi krajními beky. Ti jsou tam, kde mají být. Dostávají se k míčům, dohrávají souboje, oba góly byly nádherné," chválil Páník střelce Fleišmana a Pazderu.

"V kabině jsme si říkali, že jsme lepší, že musíme pokračovat a góly přijdou," poznamenal Fleišman. Na autora první trefy vzápětí navázal Lukáš Pazdera, jenž se v 59. minutě po přetaženém rohu výstavně opřel z voleje a jeho bomba zaplula na zadní tyč.. "V týdnu jsme standardky takhle nacvičovali a já snad ani jednou vůbec netrefil bránu. Teď přišel zápas a tam mi to ale sedlo naprosto ideálně," pochvaloval si Pazdera, který stejně jako Fleišman vstřelil svůj první ligový gól za Baník.

Haška trápí nestabilní forma Klokanů

Zato kouč Bohemians Martin Hašek moc důvodů k radosti neměl. A tušil už před zápasem, že to tak mlžná bude vypadat. "Před utkáním jsem hráčům říkal, že je velmi těžké po výsledku, co jsme uhráli minulý týden, výkon zopakovat," prozradil.

Jeho apely se však nesetkaly s patřičnou odezvou. "Výkon od posledního utkání doma byl diametrálně odlišný a ve všech parametrech jsme byli horším týmem," nehledal Hašek žádné kličky a výmluvy. "Narazili jsme na soupeře, který byl připravený dobře fyzicky, byl namotivovaný a věděl, co má hrát. Baník předvedl vysokou kvalitu ve spoustě situací, oba góly byly výstavní kousky," uznal kouč Bohemians.

S utkáním se něco pokoušel udělat prostřednictvím střídání, ale marně. "Změnili jsme i rozestavení, ale byly to spíše takové pokusy ve stylu pojďme něco zkusit. Po dvou obdržených gólech nebyl moment, abychom pomýšleli na na body," konstatoval Hašek.

Výkony Bohemians 1905 venku zaostávají dlouhodobě - tým na jaře pravidelně domácí výhry prokládá porážkami na hřištích soupeřů. "Jediné, co mi dává nějaké smysluplné vysvětlení je to, že naši mladí toho zatím nemají tolik odehráno a je pro ně těžké držet si formu na stabilně vysoké úrovni. Je pro ně asi snazší předvést výkon doma před našimi fanoušky než venku, kde se přitom snažíme hrát s podobnou herní strategií," krčil Hašek rameny.

Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Prohlédněte zde
reklama