reklama

Válka v Ďolíčku. Majitel Bohemians hrozí odchodem, fanoušci chtějí jiného ředitele

Fanoušci Bohemians Fanoušci Bohemians autor: Milan Kammermayer
Přestože fotbalisté Bohemians vstoupili úspěšně do jarní části Fortuna:Ligy a hned v prvním zápase porazili lídra ze Slavie, v klubu rozhodně dobrá atmosféra nepanuje. Důvodem je spor části fanoušků s předsedou představenstva Dariuszem Jakubowiczem a jeho synem a ředitelem klubu Darkem Jakubowiczem.

"Již několik měsíců jsem nucen sledovat a poslouchat útoky na naši rodinu a osobní urážky z řad našich fanoušků. Když jsme projevili žádost o vysvětlení, bylo nám vždy řečeno, že se s námi nikdo ze zúčastněných nechce a nebude setkávat," napsal majitel klubu v obsáhlém prohlášení na sociálních sítích.

Prohlášení Dariusze Jakubowicze:

Reakce fanoušků na sebe nenechala dlouho čekat. V prohlášení, které se objevilo na Facebooku ve středu večer, se nejprve důrazně distancovali od vulgárních urážek a poté vysvětlili, že jim vadí Jakubowiczova údajná nekompetentnost, neschopnost a nedůsledné řízení klubu. "Voláme po řediteli, který bude mít dostatečné manažerské zkušenosti a bude aktivně řídit zaměstnance klubu," píše se mimo jiné v rozsáhlém statusu. 

Fanoušci v něm zároveň oponují některým tvrzením, které několik hodin předtím vyvěsil na sociální sítě ředitel klubu. Včetně informace, že se s Jakubowiczem opakovaně odmítali setkat.

"Do této neděle nás nikdy přímo neoslovil, až v pondělí nám dal zprostředkovaně několikahodinové ultimátum k osobnímu setkání, po kterém "bude muset reagovat a cokoliv jiného bude znamenat další eskalaci". Z časových a pracovních důvodů jsme na toto nemohli přistoupit. Navíc se nám nelíbil výhružný tón této nabídky," oponují fanoušci. 

Prohlášení fanoušků Bohemians

Darek ven! Proč?

Spor mezi fanoušky a ředitelem klubu vyvrcholil právě při nedělním utkání Bohemians s Karvinou (0:0) a týkal se zejména transparentu "Darek ven! Jakubowicz táhni pryč." 

"Ano, každý má právo vyjadřovat svůj názor, ale když už něco takového dělá, musí také dokázat vysvětlit proč. A to se celé ty měsíce neděje," divil se ve svém vyjádření Jakubowicz. "Každý, kdo si teď čte toto mé prohlášení a v posledním půlroce se přidal k prezentaci názoru zmiňované skupiny, ať se zamyslí a položí si otázku "Proč to dělám, vím to?" Je to snad nespokojenost s předváděnou hrou? Výsledky? Nebo stav klubu? Nekompetentnost? Dluhy, které nejsou? Nebo prostě jen vztah "otec - syn"?" ptal se Jakubowicz.

Setkání majitelů klubů Dariusz Jakubowicz (vlevo), šéf Boheminas 1905, a Michal Šrámek, výkonný ředitel Dukly Praha Foto: Milan Kammermayer

Rodina Jakubowiczova je většinovým majitelem akcií klubu a sám Jakubowicz, který v něm působí od srpna roku 2014, pohrozil, že už tým z Ďolíčku nebude financovat. "Nabízím, že odejdeme z klubu, pokud je to přání fanoušků. Přestaneme financovat klub, ale jsem zvědavý, zda tato skupina přijde a každý měsíc dorovná mezeru v rozpočtu a těch potřebných několik milionů dodá," napsal s tím, že do Bohemians už jeho rodina vložila přes 200 milionů korun.

Takové řešení situace ale fanoušci klubu odmítají. "Aktivní fanoušci nevyzývají pana Jakubowicze st. k odstoupení z akcionářské struktury klubu, ačkoliv by uvítali vstup dalšího partnera, který by svým kapitálem přispěl k rozvoji klubu. Nepovažují ovšem Darka Jakubowicze ml. za schopného generálního ředitele klubu," zopakovali ve svém prohlášení na stránce Sektor1905. 

reklama