Varování pro Spartu. V generálce neproměnila ani penaltu a s Dynamem prohrála

10. 1. 2021 15:58
Fotbalisté pražské Sparty prohráli přípravné utkání s Českými Budějovicemi 0:1. Generálka před startem jarní části první ligy se v tréninkovém areálu Sparty na Strahově hrála nezvykle na 3×40 minut.
Matej Mršič (vlevo) rozhodl o vítězství Dynama v přípravě se Spartou.
Matej Mršič (vlevo) rozhodl o vítězství Dynama v přípravě se Spartou. | Foto: Milan Kammermayer

Největší šanci Pražanů měl v 74. minutě střídající Libor Kozák. Jednatřicetiletý útočník však pokutový kop neproměnil a neprosadil se ani z dorážky.

Na druhé straně v závěru druhého dějství překonal Patrik Brandner vyběhnutého gólmana Milana Heču, domácí stoper David Lischka však stihl odkopnout míč do zámezí.

Vítězství tak zajistil Jihočechům ve 119. minutě Matej Mršič, který si v šestnáctce přehodil míč z levačky na pravačku a zakončením k tyči překonal brankáře Dominika Holce.

Zatímco Letenští odehráli předtím v přípravě dvojutkání s druholigovou Chrudimí, které vyhráli 6:0 a 2:0, pro Dynamo to byl jediný duel v zimní přestávce.

Ostrava rozhodla o výhře nad druhým celkem druhé ligy Líšní v úvodním poločase. V 15. minutě se zblízka prosadil hlavou Jakub Pokorný a o 11 minut později zvýšil střelou z vápna David Buchta.