reklama

Video: Sprcha pro trenéra i oslavy v kabině. Tak slavila Slavia titul

Fotbalisté Slavie slaví ligový titul 2016-17 Fotbalisté Slavie slaví ligový titul 2016-17 autor: Milan Kammermayer
Podívejte se na videjích, jak fotbalová Slavia slavila ve strahovském azylu svůj první titul po osmi letech.

Praha - Fotbalisté Slavie si po dnešním vítězství 4:0 v závěrečném ligovém kole nad Brnem užili mistrovské oslavy přímo na hřišti s fanoušky. Pohár zvedl kapitán Jiří Bílek na pódiu ve tvaru slávistické hvězdy, na kterém "sešívaní" slavili i svůj poslední ligový primát v roce 2009. Triumf pak odjeli autobusem bez střechy slavit s příznivci do Žlutých lázní ulicemi Prahy.

Příznivci Slavie za rozhodnutého stavu už několik posledních minut zápasu postávali těsně za postranními čarami a se závěrečným hvizdem vtrhli na trávník.

Pitch invasion á la fanoušci Slavie. 90. minuta sice ještě neuplynula, ale rozhodčí Proske už na obnovení hry netrval :)

Zveřejnil(a) Sport Aktuálně.cz dne 27. Květen 2017

Když pořadatelé přichystali pódium, hráči i realizační tým postupně nastupovali na trávník, aby převzali medaile. Největších ovací se dočkali nejlepší střelec Slavie Milan Škoda, další útočník Muris Mešanovič, kapitán Bílek ale také středopolař Josef Hušbauer, který před třemi lety slavil titul se Spartou.

Pohár převzal zkušený stoper a kapitán Slavie Bílek, který po příchodu stopera Michaela Lüftnera strávil většinu jarní části sezony na lavičce náhradníků. Dnes se na trávník symbolicky za potlesku fanoušků dostal na posledních sedm minut.

Fotbalisté si pak užívali křepčení s pohárem mezi konfetami a nakonec i dvakrát tradiční děkovačku spolu s fanoušky. Mikrofonu se poté ujal náhradní brankář Přemysl Kovář a řídil oslavy. Řada z příznivců si domů odnesla kus strahovského trávníku a rozebrali si i ústřižky sítě jedné z branek. Po zhruba 45 minutách se tým odebral do útrob stadionu.

Podívejte se na mistrovské oslavy v kabině Slavie

Zveřejnil(a) Sport Aktuálně.cz dne 27. Květen 2017

Oslavy hráčů narušily i tiskovou konferenci trenéra Jaroslava Šilhavého s kapitánem Bílkem. Hráči kouče během rozhovoru s novináři v tiskovém sále polili vodou a Šilhavý na jejich radosti ilustroval, jakou má k dispozici dobrou partu. Za několik minut dorazilo několik dalších hráčů s mistrovským pohárem.

Sprška pro trenéra šampionů :)

Zveřejnil(a) Sport Aktuálně.cz dne 27. Květen 2017

Fotbalisté se pak přesunuli do červeného autobusu ozdobeného heslem "Spolu jsme mistři" a pražskými ulicemi zamířili ze Strahova do Žlutých lázní. Cestu a celý průběh oslav nabídla v přímém přenosu slávistická klubová televize.

Strahov se proměnil ve slávistický ráj. Pak se do noci slavilo ve Žlutých lázních Strahov se proměnil ve slávistický ráj. Pak se do noci slavilo ve Žlutých lázních Prohlédněte zde
reklama