reklama

Virtuální Lužánky chtějí vyprodat i fanoušci Slavie

Choreo slávistických fanoušků v zápase LM Slavia Praha - Borussia Dortmund Choreo slávistických fanoušků v zápase LM Slavia Praha - Borussia Dortmund autor: Reuters
K výzvě fotbalové Zbrojovky Brno virtuálně vyprodat bývalý stadion Lužánky při imaginárním zápase se Slavií na podporu boje proti novému koronaviru se připojili i Pražané.

Vršovičtí se koupí vstupenek pokusí zaplnit hostující sektor. Veškerý výtěžek z virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19.

Zbrojovka si imaginárně zopakuje slavný zápas se Slavií (1:1), na který v říjnu 1996 dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva v samostatné lize. Fanoušci mají k dispozici stejný počet vstupenek, který je rozdělen do šesti různých sad. Základní lístek stojí 200 korun, nejdražší VIP pak vyjde na deset tisíc korun.

Po uhrazení se příznivcům zpřístupní placený obsah virtuálního zápasu - budou si moci prohlédnout bulletin, fotky, informace k utkání, sestavu a čtyři unikátní videa. Dostanou také věrnou kopii originální vstupenky.

"Protože na stadionu byla tehdy v sektoru hostí i početná skupinka slávistických příznivců, připojujeme se k této výzvě. Pojďme vyprodat naši část Za Lužánkami. Vyjeďme virtuálně podpořit sestavu Slavia a společně podpořme Zbrojovku," uvedla na svém webu Slavia, která vede první ligu.

Brno působí v druhé lize a v současnosti hraje zápasy na stadionu Srbská. Legendární Lužánky chátrají od počátku tisíciletí, oživit se je v roce 2015 při velkolepé rozlučce s kariérou pokusil někdejší hráč Zbrojovky Petr Švancara.

reklama