reklama

Všichni cítili, že jsme lepším mužstvem na hřišti, tvrdil Dočkal po prohraném derby

Bořek Dočkal Bořek Dočkal autor: Milan Kammermayer
Kapitána fotbalistů Sparty Bořka Dočkala po nedělní prohře 0:2 na hřišti Slavie hodně mrzelo, že Letenští v úvodu derby nevyužili slibné šance, a část viny vzal i na sebe.

"Příčin porážky je samozřejmě víc. Ta hlavní je asi to, že když už jsme do zápasu dobře vstoupili a všichni cítili, že jsme lepším mužstvem na hřišti, tak jsme to nebyli schopní zúročit nějakým gólem a dostat se do vedení," prohlásil Dočkal v rozhovoru pro klubovou televizi.

Omluvenku pro sousedy snad dneska bratr potřebovat nebude, smál se po derby Holeš Omluvenku pro sousedy snad dneska bratr potřebovat nebude, smál se po derby Holeš Čtěte zde

"Začátek jsme opravdu hráli slušně a vytvořili si situací dost. Je to venkovní zápas, derby. Nemůžeme čekat, že příležitostí přijde pět stoprocentních. Dnes to byly slušné šance a je chyba nás, ofenzivních hráčů, že jsme tým do vedení nedostali," podotkl 32letý středopolař, jenž toho kromě jedné střely příliš v utkání nepředvedl.

Derby podle něj výrazně ovlivnila vedoucí branka Tomáše Holeše z poslední minuty úvodního dějství, která domácí uklidnila. "V takovém zápase první gól dostává tým do velké výhody a Slavia to potom hrála dobře," musel uznat Dočkal.

Po změně stran už se sparťané do hry vůbec nedostali, v 81. minutě navíc střídající Stanislav Tecl přidal slávistickou pojistku.

"Mrzí mě, že jsme vydrželi hrát dobře víceméně poločas nebo jenom do gólu. Čekal bych, že je v druhé půli ještě zmáčkneme, uděláme jim to těžší a vytvoříme si víc šancí. Tam už to bohužel Slavia měla pod kontrolou," přiznal kapitán Sparty.

Rozhovor s trenérem Jindřichem Trpišovským po vítězném derby O2 TV Sport |  03:17

Svěřenci kouče Pavla Vrby z druhého místa tabulky ztrácejí na Slavii už 17 bodů, i když mají dvě utkání k dobru. "Ten pocit z prvního poločasu bychom si asi měli vzít dál do dalších zápasů a zbytku sezony. Musíme uznat sílu Slavie, kterou teď má," řekl Dočkal.

"Na druhou stranu při absencích a sestavě Slavie jsme dneska měli uhrát lepší výsledek," věděl slávistický odchovanec.

reklama